„KANDIDAS ARBA OPTIMIZMO MIRTIS“

Teatro „Teatronas“ spektaklis
Režisierius: Gildas Aleksa
Scenografija ir apšvietimas: Aistis Lansbergas
Kompozitorius: Jokūbas Tulaba
Vaidina: Arnas Ašmonas, Renida Baltrušaitytė, Milda Naudžiūnaitė, Karolis Kasperavičius, Matas Dirginčius, Karolis Kasperavičius
Trukmė: 1 val. 40 min.
Bilietai: Festivalio bilieto kaina 10 €. Moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems su nuolaida – 5 €.

Vienas bilietas galioja į visus COM•MOON•A nakties renginius. Vėliau bilietai brangs.

Naktinės teatrinių įvykių sesijos COM•MOON•A bilietus galite įsigyti tiketa.lt ir teatro kasoje, rezervacija ir informacija tel. (8 315) 51 709, 8 686 94 849.

Bene žymiausias Voltaire‘o prozos kūrinys „Kandidas arba Optimizmas“, kaip ir daugelis šio žymaus filosofo kūriniai yra poleminis. Šįkart polemizuojama Leibniz‘o optimizmo filosofija,  romane vis pasikartojančiu „geriausiu iš visų įmanomų pasauliu“ leitmotyvu. Teatrono interpretacijoje šis kūrinys yra atspirties taškas kalbėti apie jaunosios kartos ambicijų susidūrimą su realiu pasauliu, kur idealistams nėra darbo vietų ir dažnai svajonė lieka „hobio“ vietoje. Vien jaunų aktorių beveik autobiografiniu kūriniu pasakojama apie jų „rimtus“ darbus ir teatrine karjera, kuria jie užsiima laisvu nuo darbo metu. Tuo pačiu čia Kandido istorija pasakojama kaip skaudus konfliktas su realybe, taikos ir demokratijos iliuzija ir kaip jaunatviškas idealizmas nepasiduoda, nors akivaizdžiai pralaimi kovą.