Premjera „Šiobeito aidas“ kvies vaikus pažinti Mikės Pūkuotuko pasaulį

In Be kategorijos

Kas gi nežino  nuostabiausio Mikės Pūkuotuko ir jo draugų. Genealiai paprastos, bet labai svarbios mintys Pūkuotuko lūpose tampa gyvenimo taisyklėmis. Pažintis su šiais nuostabiais veikėjai tęsiasi iš kartos į kartą. O Alytaus miesto teatras kviečia vaikus ir jų šeimos narius susipažinti su nepakartojamu ir žaviu pasauliu.

Gražios tradicijos tęsiasi. Kasmet prieš Kalėdas Alytaus miesto teatras kviečia mažuosius žiūrovus ir dovanoja kalėdinę dovaną – spektaklį vaikams. Šiemet  teatro ir kino režisieriaus Vytauto Balsio specialiai Alytaus miesto teatrui sukurta pjesė įkūnijama spektaklyje „Šiobeito aidas“.

Kaip sako spektaklio režisierius, Alytaus miesto teatre sukūręs ne vieną publikos pamėgtą spektaklį, Arvydas Viktoras Lebeliūnas – tai istorija pagal A. A. Milne knygą „Pūkuotuko pasaulis“, pasakojanti  apie santykių šeimoje svarbą.  „Čia susipina dviejų šeimos kartų santykiai, išryškinantys milžinišką jėgą jaunos asmenybės ugdymui. Tai labai svarbu ir aktualu šiandien, kai betarpiškas bendravimas su pačiais artimiausiais žmonėmis tampa deficitu, o išmaniosios technologijos  – priemone suaugusiems nuraminti atžalas ir patiems „pabūti ramiai“, –  mintimis dalijasi režisierius.

Spektaklį planuota parodyti gražiausiu metų laiku, švenčiant Kalėdas, tačiau pasikeitęs visas pasaulis ir paskelbtas karantinas, teatrą paskatino ieškoti kitų kelių į mažųjų žiūrovų širdis. Tad spektaklis „Šiobeito aidas“ juos pakvies sausį ir premjera vyks nuotoliniu būdu.

Viliamės, kad jautri mažojo Jonuko istorija ir sugrįžimas į tėčio vaikystės namus vienkiemyje, suvirpins vaikų ir suaugusiųjų širdis. Smalsuoliams atskleisime mažą paslaptį, kaip rutuliojasi spektaklio fabula  –   prislėgtas kasdienės rutinos, Jonuko tėtis ruošiasi parduoti namą ir taip išspręsti finansinius rūpesčius. Nors vaikystės namuose sugrįžę prisiminimai atgyja, tačiau jis, supančiotas suaugusio žmogaus gyvenimo kasdienybės neranda laisvos minutėlės savo sūnui.

Mažajam Jonukui bendrystės alkis nutiesia kelią į artumo paieškas. Ir jis kartu su mylėtais tėčio žaislais, meškiuku Pūkuotuku, paršeliu Knyskliuku, triušiu, asiliuku
ir pelėda, iškeliauja į mišką pažinti pasaulį… o gal ir tėtį…

Spektaklyje skamba kompozitoriaus Tomo Lyguto muzika, scenografiją ir kostiumus sukūrė dailininkas  Artūras Šimonis, vaidina Alytaus miesto teatro aktoriai: Vaidas Praspaliauskas, Jonas Gaižauskas, Vidas Vaškius, Erika Jasinskaitė–Salickienė, Eglė Juškaitė, Ona Gudaitytė, Eglė Kordiukovaitė, Eugenijus Rakauskas, Tomas Pukys, Povilas Adomaitis

Premjera numatoma sausio 26 d. tiketa platformoje.

Spektaklio sukūrimą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Naujausi įrašai