Pirmą kartą alytiškiai ir miesto svečiai susės prie bendro ŽALIOSIOS VAKARIENĖS stalo

In Be kategorijos

„Alytus – Lietuvos kultūros sostinė 2022“ inicijuoja ir pirmą kartą Alytuje rengia „Žaliąją vakarienę“. Rugsėjo 2-ąją, labdaringo vakaro metu, Žaliojoje gatvėje prie bendrų stalų susiburs miesto bendruomenė ir svečiai, o visos renginio metu surinktos lėšos bus skiriamos žaliajai iniciatyvai „Grąžinkime Alytui pušis“.

Nenumaldomai artėjant šventės datai, organizatoriai surengė interaktyvią „Žaliosios vakarienės“ fotosesiją prie alytiškių nuo seno vadinamos Žaliosios mokyklos. Simboliška, kad ji įvyko Pasaulinę fotografijos dieną, rugpjūčio 19-ąją. Prie žaliai elegantiško stalo priešais objektyvą pakviesti įsitaisyti ir miesto fotografai, taip pasveikinant juos su fotografijos diena.

Miesto erdves nuo Žaliosios mokyklos iki Žaliosios gatvės užlies elegantiškai žalia magija

„Žaliosios vakarienės“ fotosesija prie Žaliosios mokyklos surengta neatsitiktinai. Būtent čia rugsėjo 2 d., 18 val., kviečiami susirinkti renginio dalyviai ir kartu šventinėje eisenoje keliauti  į Žaliąją gatvę. Žaviu dekoru ir šilta atmosfera apgaubtoje šventėje vakaro svečių lauks degustacijos, interaktyvios akcijos, žaliosios salelės įspūdingoms fotosesijoms, loterijos su išskirtiniais rėmėjų įsteigtais prizais ir, žinoma, koncertinė programa bei kitos malonios staigmenos. Ypatingą vakarą kartu kurs Alytaus diksilendas, Martynas Kavaliauskas su grupe, „Skaptetas“, šokių studija „Aušrinė“, Julija Grigaliūtė, Vakarė Jarmalavičiūtė ir kiti.

Už surinktas lėšas siekiama „grąžinti“ Alytui pušis

Svarbiausias žaliojo vakaro akcentas ir tikslas – visos renginio metu surinktos lėšos bus skiriamos žaliai iniciatyvai „Grąžinkime Alytui pušis“, nuperkant ir pasodinant pušeles specialiai parinktose Alytaus vietose – šalia Alytaus miesto socialinių paslaugų centro bei Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro. Tikimasi, orą valančios pušys bus naudingos šiose įstaigose laiką leidžiantiems seneliams ir vaikams.

Kad vakaras būtų gražus iki žalumo, renginio organizatoriai kviečia atkreipti dėmesį į keletą „Žaliosios vakarienės“ taisyklių: įsigijus bilietą, svečio atvykimas į renginį tampa privalomu (nesvarbu, kokios bus oro sąlygos); aprangos kodas: elegantiška žalia apranga arba jos akcentai (sveikintinos stilingos ir originalios idėjos); stalas turi būti puošiamas tik žalios spalvos dekoru; šventės dalyviai renkasi prie Žaliosios mokyklos (Kauno taikomosios dailės mokyklos Alytaus filialas, anksčiau Alytaus dailiųjų amatų mokykla, S. Dariaus ir S. Girėno g. 27, Alytus) rugsėjo 2 d. (penktadienį), 18 val., nuo čia šventine eisena į šventės vietą Žaliojoje gatvėje juos palydės savanoriai; po renginio dalyvių prašoma susirinkti visus savo daiktus ir pikniko vietą palikti tokią pat gražią, kokia ji buvo prieš tai.

Ragina ruoštis šventei kūrybiškai ir tvariai

Nepakartojamą šventės atmosferą kursime visi drauge. Organizatoriai pasirūpins stalais, kėdėmis, žaliomis staltiesėmis, savo ruožtu šventės dalyviai pasiruošia pikniko krepšį, kuriame – elegantiškas maistas, taurės ir indai (pageidautina žali) bei pasirūpina žaliu stalo dekoru (sveikintinas originalumas ir kūrybiškumas). Nespėjusiems pasiruošti užkandžių savo žaliajam stalui patiems – galimybė įsigyti įvairių žalių gardumynų šventės vietoje arba iš anksto užsisakyti rinkinius iš renginio partnerių. Kur ir kaip galėsite tai padaryti bus skelbiama „Žaliosios vakarienės“ Facbook puslapyje visai netrukus.

Šventės rengėjai kviečia žymėtis rugsėjo 2 d. kalendoriuje ir jau dabar ruoštis Žaliajai vakarienei kūrybiškai ir tvariai – ieškoti (o gal pasisiūti) įdomių žalių drabužių, aksesuarų, žalio dekoro savo stalams, ar net kurti receptus žalios spalvos užkandžiams. Neskubėkite pirkti naują drabužį šventiniam vakarui – apsilankykite Pakartotinio daiktų naudojimo centre „Tiko Tiks“. Žaliosios vakarienės dalyviams jie mielai suruošė visą „Žaliąją spintą“.

Labdaringą renginį organizuoja Alytaus miesto teatras, Alytaus autizmo asociacija „Lietaus vaikai“, Fenix Bar. Įsimintinų įspūdžių kupiną vakarą padeda kurti šventės rėmėjai: ALITA nealkoholinis putojantis vynas, „Carpe Diem“ restoranas, „TU SALDI“ kepyklėlė,  „THE HOME STORY“, „Gero stalo“ krautuvėlė, „KAVOS NAMAI“, Tomo Pankos medelynas, „Florus“ gėlių salonas, IĮ „BN tekstilė“, UAB „Vita Baltic International“, antikvarinių baldų parduotuvė „Senovės prabanga“, „Herojų kava“, Senųjų Kalvelių Ūkis.

Elegancija, draugiškumas ir geros manieros yra svarbiausios šios iškylos vertybės. Visa tai vakarėlio svečiai įprasmins tiesiog savo buvimu, kuriančiu nepakartojamą vakaro atmosferą. Kviečiame burti draugus, kolegas, artimuosius ir kartu būti ypatingo vakaro Alytuje – 2022-ųjų Lietuvos kultūros sostinėje – dalimi.

BILIETAI: https://bit.ly/3SkTKCh

Svarbu! Jeigu pageidaujate sėdėti drauge prie vieno stalo su kolegomis, draugais, bičiuliais, Žaliosios vakarienės Facebook puslapiui išsiųskite žinutę su įsigytų bilietų ID –  šventės organizatoriai pasirūpins, kad vakarienei susėstumėte šalia vieni kitų.

Visą naujausią „Žaliosios vakarienės“ informaciją rasite čia: https://bit.ly/3AwwOJt

 

„Alytus 2022“ informacija

 

Naujausi įrašai