Pažinti rašytojo Alytų kviečia teatralizuotas turas „Jurgio Kunčino Alytus“

Eikime pasivaikščioti Jurgio Kunčino takais, vingiavusiais per įvairias Alytaus vietas… Pažinti spalvingą mūsų miesto  ir vieno ryškiausių atkurtos Lietuvos nepriklausomybės prozininko asmenybę, šeštadienį, sausio 15 d.,  kviečia Alytaus miesto teatro aktoriai.

Šiemet, istorinę sausio 13-ąją,  Jurgiui Kunčinui būtų sukakę 75-eri. Koks jis buvo – šiandien dar gali papasakoti jo bendraamžiai ir tie, kurie su rašytoju praleido ne vieną valandą kalbėdami apie kūrybą, laisvę ir meilę.

„Ką gali žmogus prisiminti, gimęs po karo miestely?“ – klausė Jurgis Kunčinas savo patirtį ir stipriausius prisiminimus sudėjęs į apsakymus, poeziją, romanus…  Jo kūryboje labai aiškiai atpažįstamos šio miesto vietos, objektai ir žmonės.

Kalbantis ir pristatantis rašytoją  ir miestą teatralizuotas turas „Jurgio Kunčino Alytus“, prasidės šeštadienį, sausio 15 d., 11 val. ten, kur buvo Jurgio Kunčino tėvų namai – Krėvės g. 1, Alytus.

Alytaus miesto teatro aktorių skaitoma rašytojo kūryba, teatralizuoti etiudai, artimųjų prisiminimai nukels į tą laiką, kai Alytus išties buvo Jurgio Kunčino miestu.

Teatralizuoto turo stotelės – tai vietos, kurios buvo svarbios Jurgiui Kunčinui, kurios insipravo ir žodžiais nugulė jo kūryboje. Pajutę  rašytojo tėviškės dvasią, keliausime prie Dailidės ežerėlio. Vėliau maršrutas drieksis link prekybos centro „Nemunas“, kur sužinosime apie buvusią rinkos aikštę, raudonų plytų namus,  „Bezdžionkę“, daug menančią „Vaidilą“ ir kitas Alytaus centro įžymybes. O po to pro miesto sodą, gimnaziją keliausime link  buvusios geležinkelio stoties.

Aktoriams bohemišką Alytų primins akvarelistas Benjaminas Jenčius ir fotomenininkas Vytautas Stanionis. Tuo tarpu kiti ne mažiau „bohemišku“ autobusu keliaus į Jurgio Kunčino biblioteką, kur pirmasis atėjusius pasitiks menininko Pijaus Šematulskio ant bibliotekos sienos sukurtas J. Kunčino portretas. Čia rašytojo vardo kambaryje lauks ilgametė bibliotekos vadovė, charizmatiška asmenybė ir ne vieną valandą su rašytoju literatūros lobynus aptarusi Giedrė Bulgakovienė. Beje, išvakarėse biblioteka pakvies į muzikinį-literatūrinį J. Kunčino atminimo vakarą.

Viso teatralizuoto turo metu susirinkusius lydės istorikas Vilmantas Dunderis ir Alytaus Jurgio Kunčino bibliotekos bibliografė Ilona Krupavičienė.

Susitikime pagerbti, prisiminti ir pasidžiaugti lobiu, kurį turi Alytus – rašytoju Jurgiu Kunčinu.


𝐓𝐞𝐚𝐭𝐫𝐚𝐥𝐢𝐳𝐮𝐨𝐭𝐚𝐬 𝐭𝐮𝐫𝐚𝐬 „𝐉𝐮𝐫𝐠𝐢𝐨 𝐊𝐮𝐧𝐜̌𝐢𝐧𝐨 𝐀𝐥𝐲𝐭𝐮𝐬❞, 𝐬𝐤𝐢𝐫𝐭𝐚𝐬 𝐣𝐨 𝟕𝟓 𝐦𝐞𝐭𝐮̨ 𝐣𝐮𝐛𝐢𝐥𝐢𝐞𝐣𝐮𝐢 bus transliuojamas „Alytaus gido“ Youtube kanale ir „Alytaus gido“ bei „Alytaus miesto teatro“ Facebook paskyrose.

Įdomus pokalbis apie teatralizuotą turą su Alytaus miesto teatro direktore Inesa Pilvelyte klausykite čia 👉https://bit.ly/3reH7w4.

Naujausi įrašai