„Pasiilgau“ – Alytau miesto teatras pradeda naują sezoną

In News

 „Tikriausiai nėra tokio žmogaus, kuris nepažintų ilgesio. Praeities ilgesys maitinamas prisiminimais, ateities ilgesys pilnas svajonių, vilties ir šviesaus laukimo… Tikrai nežinau, kuo matuojamas ilgesys. Jeigu jis būtų matuojamas laiku, tai be galo pasiilgau to ikikarantininio laikotarpio, kai, rodos, viskas teatre jau buvo „susistygavę“ – kūrybiniai planai, repertuariniai spektakliai, gastrolės, festivaliai. Ar visa tai sugrįš?“ –   mintimis dalijasi Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė.

Tiek daug telpa žodyje…

Šio sezono Alytaus miesto teatro šūkis  „Pasiilgau…“. Vos vienas žodis, o jame sutalpinta tiek daug atvirumo, kūrybinės aistros, nerimo ir tikėjimo.

Pradėdami naująjį, 32-ąjį sezoną, pasitelkę ekologiškas transporto priemones paspirtukus, skubėjome Jums nešti tą ilgesio žinutę. Tikimės, kad kai kurie tikrai ją pagavote, pamatę miesto gatvėse važiuojančius teatralus ir didelius didelius į dangų kylančius balionus. Ačiū, kad stabtelėjote, nusišypsojote, pamojavote! Ačiū, „Topo centras“ Alytuje,  „Dalinuosi.lt“, Eazzy.lt, alytiškiams Sauliui I. ir Juozui M., paskolinusiems teatralizuotai akcijai paspirtukus.

Kaip sako teatro vadovė, teatras labai pasiilgo gyvo ryšio, apsikeitimo emocijomis, aktoriaus buvimo su žiūrovu… „Teatro Ilgesio sąraše pirmiausia esate Jūs – mūsų žiūrovai, maži ir seni, ilgaplaukiai ir kiek pliktelėję, liūdni ir besišypsantys, intelektualai ir tik pradedantys pasaulį tyrinėti mažiausieji „Kūdikių teatro“ lankytojai“.

Pasiilgusiems žiūrovams naujojo sezono atidarymo dieną, rugsėjo 17-ąją, teatras dovanoja gyvą susitikimą – spektaklį „Ivona, Burgundijos Princesė“, sukurtą pagal Witold‘o Gombrowich‘iaus to paties pavadinimo pjesę. NEMOKAMUS kvietimus galite pasiimti  „Tiketa“ platformoje bei Alytaus miesto teatro kasoje, o nesuskubusiems  galimybė šį spektaklį pamatyti rugsėjo 30-ąją taip pat nemokamai.

„Virpulį keliantis spektaklis, talentinga komanda, puikus pastatymas“,   sakė žiūrovai, dar suskubę pavasarį po karantino pamatyti šį vengrų režisieriaus Szabo K. Istvan darbą.

 „…teatro Ilgesio sąraše – premjeros ir jų kūrėjai“

„Šį sezoną numatyti 4 premjeriniai spektakliai – kiekvienas pasakojantis savo istoriją, nešantis savo vertybes, kuriantis savo Ilgesio lauką. Niekada nežinai, ar premjera pavyks, ar suras spektaklio režisierius raktą į aktoriaus, o aktorius į žiūrovo širdį,  nežinai, ar rasi tai, ko ilgėjaisi, bet žinai, kad tai bus tikra, gyva ir galbūt … Tavo“, kalba Inesa Pilvelytė, svajojanti daug ir aukštai apie ne vieną netikėtai malonią staigmeną teatro žiūrovui.

Pirmoji žiūrovus pakvies lapkričio pradžioje. Režisieriaus Kirilo Glušajevo spektaklio „Broliai ir seserys“ premjera, sukurta pagal baltarusių dramaturgo Dmitrijaus Boguslavskio pjesę „Tylus tolstančių žingsnių šlamėjimas“ pasakos apie laikmetį, kuris pažįstamas dar dažnam žiūrovui.

„Be gražios ir tikrai jautrios dramaturginės linijos, spektaklyje taip pat bus labai daug medžiagos, kurią atneša patys aktoriai, ką mes kuriame improvizuodami, ką mes kuriame patys rašydami, prisimindami.“, – pasakojo K. Glušajevas.  „Visas teatro kolektyvas dalyvauja kūrybiniame procese ir atneša savo tėvų daiktus. Pastatyminės dalies sandėliuose pavyko rasti netgi konservuotus obuolius, kuriuos kažkada kitam spektakliui gamino aktorė Ona. Šis konservas „vaidins“ ir šiame spektaklyje. Kėdės, spintos, stalas – viskas, kas bus įtraukta, bus autentiška ir tikra“, – sako spektaklio režisierius. Repeticijos jau vyksta.

Prieš didžiąsias metų šventes žiūrovus pasieks antroji premjera, režisierės Andros Kavaliauskaitės monospektaklis „Tylėja“, kalbanti jautria ir trapia tema. „Šio spektaklio ir kūrybinės komandos tikslas –  atsargiai supažindinti ir kviesti žiūrovą į pokalbį, kurio pasigendama ne tik vaikų ir jaunimo auditorijoje, bet ir tarp suaugusiųjų. Kaip mūsų visuomenei sekasi priimti neurologinius raidos, genetinius sutrikimus turinčius vaikus ir nenustumti jų į paraštes? Ką galime padaryti, kad šeima, kurioje gimė autistas ar kita nepagydoma liga sergantis vaikas, nejaustų kaltės ir gėdos? Labai tikime, kad ši premjera savyje užaugins ir žiūrovui perteiks daug šviesos, šilumos bei norą priartėti vienam  prie kito.“ – jautriai apie būsimą darbą kalba režisierė, sakydama, kad „kartais užtenka vienos bendros tylos, kad pajustume, kokie vis tik esame panašūs ir kokie stiprūs galime būti, kai to neslepiame, o atkeliaujame vieni pas kitus, pasiruošę atviram ir nesumeluotam pokalbiui“.

Dar dvi premjeros teatro mylėtojus pakvies jau 2022 m. ir įsilies į „Alytus – Lietuvos kultūros sostinė 2022“ programą.

Kuriame šventę teatro mylėtojams

Jau šiandien sulaukiame klausimų apie tarptautinį teatrų festivalį COMMEDIA  – „Ar jis bus?“. Mes sakome, „TAIP, jis bus“ ir viliamės, kad šįkart jo nesujauks pandemija.

Lapkričio 9-29 dienomis Lietuvos ir užsienio teatrai į  jubiliejinį X tarptautinį teatrų festivalį COMMEDIA atveš spektaklius, kurių negalėjo anksčiau pristatyti žiūrovams. Kaip jau tapo įprasta, festivalis prasidės spalvinga programa vaikams COM@, o alternatyvaus teatro mėgėjų lauks naktinė teatrinių įvykių sesija COMMOONA.

„Nežinau analogiško renginio nei Lietuvoje, nei Europoje, kai per vieną naktį, praktiškai neišeinant iš vieno pastato, tu gali gauti tokią milžinišką gero alternatyvaus teatro dozę. Ne tik teatro, bet muzikos, kino, tarpdisciplininio meno. Drąsūs provokuojantys COM•MOON•A spektakliai, performansai ar neapibrėžto žanro scenos meno įvykiai, kuriuos pristatys teatralai iš Lietuvos, Didžiosios Britanijos, Rumunijos, Ukrainos, Sakartvelo, – reiškinys, kurį turi įsirašyti į savo Ilgesio sąrašą“, – kalba teatro ir festivalio vadovė Inesa Pilvelytė.

Šiemet taip pat vyks respublikinis dramaturgų konkursas, jau šiandien sulaukęs dviejų dešimčių pjesių bei antrasis teatrinio plakato konkursas. Festivalis praėjusiais metais persikėlęs į virtualią erdvę, šiemet, tikimės, žiūrovų lauks gyvuose susitikimuose.

Ypatingi 2022-ieji

2022-aisiais Alytus taps Lietuvos kultūros sostine. Alytaus miesto teatras stovėjo prie šio projekto sumanymo ištakų ir yra vienos iš programos platformų „Gelžbetonio tiltas su sparnais“ – koordinatorius. Laukia įdomūs patyrimai ir didelis darbas.

Anot teatro direktorės, sumanymų nestinga – tai ir „ Žaliosios“ gatvės kultūros „įskiepiai“ su Žemės meno festivaliu, sakurų žydėjimo švente, Žaliąja vakariene ir kitais bendruomenę įtraukiančiais renginiais, ir įvairūs kino įvykiai, ir keliaujantis kultūringas kulinarinis vyksmas 7-iose miesto bendruomenėse „Pirmasis blynas“. Tai tik maža sumanymų dalis“.

Planuojama, kad Alytaus miesto teatras bus miesto gimtadienio organizatorius, todėl „laukia vidinio nerimo, rūpesčių ir atsakomybių  kupinas kelias“, – sako I. Pilvelytė, puikiai žinanti, kad kaip ir kiekviename kelyje nutinka visko,  jis būna tiesus ir vingiuotas, lygus ir duobėtas, tačiau, anot teatro vadovės, „viena aišku, kai eini tuo keliu su bendraminčiais, su tais, kurie tavim tiki ir tave palaiko, kurie tavęs bent retkarčiais pasiilgsta, eiti kur kas lengviau…“

Mes visada laukiame jūsų ir sakome „Pasiilgau…“

Iki pasimatymo Alytaus miesto teatre!

Naujausi įrašai