Minint Tarptautinę teatro dieną Alytuje išdalinti „Teatrakmeniai“

Tarptautinės teatro dienos proga Alytaus miesto teatre trečią kartą išdalinti „Teatrakmeniai“. Tradiciškai įteikiami du apdovanojimai, tačiau šiemet jų būta daugiau.

Teatrakmeniai“ geriausiems

Trečius metus kuriama tradicija, kai teatro dienos proga geriausiems teatro darbuotojams už metų nuopelnus įteikiami „Teatrakmeniai“. Vienas iškeliauja į meno skyriaus, kitas – į kitų teatro darbuotojų rankas.

Už sukurtą motinos vaidmenį spektaklyje „(Ne)vaikų žaidimai“, lapiuko personažą „Mažajame prince“ bei Lizę Svyni spektaklyje ,,Filadelfija, štai ir aš!” skulptoriaus Mindaugo Jakučionio darbas įteiktas aktorei Eglei Juškaitei.

Aktorius priklausomas nuo sėkmės, priklausomas nuo spektaklio, nuo režisieriaus, kaip pavyks susikalbėti, kokį vaidmenį gaus. Aš džiaugiuosi praėjusiu sezonu. Man tikrai pasisekė. Ir tie vaidmenys, kuriuos gavau buvo labai labai mieli, įdomūs, artimi. Labai džiaugiuosi, kad jie buvo įdomūs ir kitiems“, – neslėpdama jaudulio mintimis scenoje dalijosi aktorė E. Juškaitė.

 

Teatrakmenis aktorei Eglei Juškaite. © Miško Motė

© Miško Motė

Antrasis apdovanojimas už metų indėlį į teatro kasdienį gyvenimą iškeliavo į direktoriaus pavaduotojo Tomo Kunčino rankas. Jei teatre būtų skubios pagalbos telefonas 112, į jo skambučius atsilieptų Tomas“, – kalbėjo Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė, teikdama šį apdovanojimą. O Tomas Kunčinas į sceną lipo kalbėdamas telefonu ir tvarkydamas bendruosius reikalus, už kuriuos jis atsakingas teatre.

Teatrakmenis Tomui Kunčinui © Miško Motė

© Miško Motė

Teatras visada gyvas, čia gimsta netikėti dalykai, atskleidžiamos paslaptys, kuriami stebuklai. Tad, ir apdovanojimų vakarą teatro scenoje netikėtumu tapo trečio „Teatrakmenio” įteikimas. Iki paskutinės akimirkos saugota paslaptis buvo atskleista. Šiais metais dar vienas „Teatrakmenis” įteiktas aktorei, Alytaus miesto teatro direktorei Inesai Pilvelytei už visą kartu su Alytaus miesto teatru nueitą kelią, jį kuriant, puoselėjant, saugant, prisiimant atsakomybę ir auginant. Šios veiklios moters galvoje, anot kolegų, nuolat gyvena šimtai idėjų. Taip teatre atsirado teatro stiprinimo fondas, klubas ŽALIA, suskambo „Miauziklų dienos”, gimė „Šiurpės“ ant Dailidės ežerėlio. Šimtus jaunų žmonių sukvietė pirmoji naktis teatre COMMOONA, o šiemet dar atskries ir COM@.

Tai labai netikėta. Nuoširdžiai dėkinga ir visus jus myliu. Teatre tikrai gimsta stebuklai“,jaudinančią akimirką nuostabos neslėpė teatro vadovė.

Teatrakmenis Inesai Pilvelytei © Miško Motė

© Miško Motė

Teatrakmeniai”, sušildyti šių metų geriausiųjų rankų ir širdies šiluma, papildys Alytaus miesto teatre įkurtą „Teatrakmenių” sieną. Tiesa, ji tampa ankštoka, tad, galbūt teks atgaivinti idėją tokią sieną sukurti Rotušės aikštėje.  Šių metų laureatai papildė „Teatrakmenių” savininkų būrį: 2016 m. skulptoriaus Manto Kazakevičiaus sukurti darbai buvo įteikti aktoriui, režisieriui Jonui Gaižauskui ir šviesų operatoriui Vytautui Skruibiui. 2017 m. skulptoriaus Audriaus Janušonio autoriniai kūriniai įteikti režisierei ir aktorių trupės vadovei Andrai Kavaliauskaitei bei tuometinei Alytaus teatro direktorės pavaduotojai Laurai Našlėnaitei.

Alytaus miesto teatro metai

Teatro dienos vakaras prasidėjo apžvelgiant per metus nuveiktus darbus. Nuo praėjusių iki šių metų Tarptautinės teatro dienos Alytaus teatre kūrybinio veiksmo nestigo: sukurtos 4 premjeros: „(Ne)vaikų žaidimai (rež. Albertas Vidžiūnas), „Filadelfija, aš atvykstu“ (rež. Gytis Bernardas Padegimas), „Mažasis princas“ (rež. Andra Kavaliauskaitė), „Pamatai iš Mindaugo pilies. Netikras akmuo“ (rež. Arvydas Viktoras Lebeliūnas), parodyta 100 spektaklių. 32 Alytaus miesto teatro spektaklius matė kitų miestų teatro mylėtojai ir 8 lietuvių bendruomenės Londone bei Čikagoje ir Los Andžele.

Ypač didelio dėmesio ir gerų vertinimų sulaukė į beveik 3 savaičių scenos meno šventę išaugęs teatrų festivalis COMMEDIA, jaunimą įtraukusi naktinė sesija COM•MOON•A Alytaus mietssu 76 atlikėjais, kūrėjais, teatrologais, lektoriais ir daugiau kaip 800 žiūrovų.

Teatro bendruomenė prisijungė rengiant valstybines šventes, Lietuvos šimtmečio renginius, dalyvavo Kultūros dienos, Miesto dienų, Miesto apdovanojimų, Šimtmečio parko sodinimo ir daugelyje kitų renginių.

Teatras istoriją skaičiuoja naujomis partnerystėmis: užmegzti ryšiai su Tilsit teatru iš Kaliningrado srities, Opolės teatru iš Lenkijos, Nacionaliniu teatru iš Rumunijos, Targu Mureš miesto.

Jaukią ir šiltą apdovanojimų ceremoniją pratęsė poezijos ir muzikos vakaras „Jausmų džiazas”.

Tarptautinė teatro diena minima kovo 27-ąją.

© Miško Motė

 

Naujausi įrašai