Kviečiame sugrįžti į tarpukario Lietuvos laikus

Pagerbiant šviesų karininko A. Juozapavičiaus atminimą ir nepriklausomos Lietuvos laisvės kovas vasario 16 d. 13:00 val. Nemuno g. kviečiame trumpam sugrįžti į tarpukario nepriklausomos Lietuvos laikus.

Čia bus galima aplankyti tarpukario turgų, pasiderėti su pardavėjais, pasiklausyti būsimų rinkimų į Steigiamąjį Seimą kandidatų rinkiminių kalbų, tuometės valdžios ir visuomenės atstovų pažadų, atsigerti karštos arbatėlės ar suvalgyti riestainį.

Deja, taika truks neilgai. Nepamirškime, juk tai 1919 m., ir Alytui iškilusi grėsmė dėl jį puolančių bolševikų kariuomenės.

Sutratėjus priešo pabūklams, stebėsime kaip nuo Saratovo kareivinių atjoja karininkas A. Juozapavičius ir čia pat sukniumba pakirstas priešo kulkos. Pagerbę karžygį išlydėsime jį į amžinybę ir uždengsime istoriją mūsų trispalve.

Į šiuos laikus praėjus  šimtui metų nuo nepriklausomos Lietuvos atkūrimo ir Lietuvos kariuomenės sukūrimo mus sugrąžins Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kariai, leisiantys įsitikinti šiuolaikiškų ginklų ir karinės technikos galia.

Visi atėjusieji kviečiami ne tik stebėti, bet ir pasivaišinti kareiviška arbata bei koše.

Renginį komentuos karo istorijas prof. dr. Valdas Rakutis bei DK Birutės ulonų bataliono karininkas Dovydas Gudauskas.

Organizatorius: Alytaus miesto teatras ir DK Birutės ulonų batalionas

 

Alytus Vasario 16_alytus

1920 m. vasario 16-osios minėjimas Alytuje. ©Alytaus kraštotyros muziejus

 

Naujausi įrašai