FORUMAS YOUTHeatre kalbės apie scenos menų ir bendruomenės jungtis

In Articles, News

Šiuolaikiniame globaliame pasaulyje, kuomet gyvenimo tempas nuolat spartėja, o žmogus tampa vis daugiau galimybių rinktis turintis individas, reikia liūdnai konstatuoti, kad meno ir kultūros poreikis mažėja. Scenos menas vis mažiau aktualus ar patrauklus virtualiame pasaulyje paskendusiam jaunam žiūrovui.

Meno vartojimo poreikis ugdomas ankstyvame amžiuje, todėl socialinių kultūrinių įgūdžių trūkumas vėliau suformuoja esamą problemą. Ir nors teatro, kaip meno verte nėra abejojama, tačiau realiame gyvenime praktikuojama vis rečiau. Tad kiekvienas teatras ieško savų kelių ir būdų, kaip pasiekti jaunų žmonių širdis. Deja, tai pavyksta ne visiems ir ne visuomet.

Todėl projektu YOUTHeatre mes siekiame dalinimosi įvairiomis strategijomis ir praktikomis, diskusijų ir kūrybinių dirbtuvių – jaunosios auditorijos plėtros ir tvaraus ryšio su ja tikslais.

Vienas pagrindinių YOUTHeatre forumo tikslų – bendradarbiavimas su tų pačių ir skirtingų sričių atstovais, dalinantis meninių sprendimų, rinkodaros ir komunikacijos sėkmės patirtimis. Ypač svarbios tarptautinės partnerystės, kurios atskleidžia kultūrinius skirtumus, vedančius ne tik į įvairesnes praktikas, bet ir į kultūrinius mainus, kurie praplečia visą pasaulėžiūrą.

Kitas forumo tikslas – išsiaiškinti jaunų žmonių aktualijas, poreikius ir būdus kaip teatras galėtų juos atspindėti/įtraukti savo kuriamuose “produktuose”.

VISUS NORINČIUS DALYVAUTI KVIEČIAME UŽPILDYTI DALYVIO ANKETĄ: https://bit.ly/2KihjNg

PROGRAMA: gegužės 10 d.
09:00 REGISTRACIJA

10:00 PRANEŠIMAS.     Lilija Lepora (Latvija) – „Jaunosios auditorijos įtraukimas į (ne)tradicinius projektus“.

10:30 PRANEŠIMAS     Theis Irgens (Norvegija) – „Ko – kūrybos praktikos teatre – jaunosios auditorijos plėtra festivalio kontekste“.

11:00 PRANEŠIMAS     Andra Kavaliauskaitė (Alytaus miesto teatras) – „Socialinis – kultūrinis projektas „SEEN“ arba menas kaip terapija“.

11:30 PRANEŠIMAS     Eglė Kazickaitė ir Greta Gudelytė (Apeirono teatras) – „Kontroversija: teatras ir pilietiškumas“.

12:00 – 13:00 PERTRAUKA

13:00 PRANEŠIMAS     Toomas Tross (Estija) – „Šeima – teatras: įtakų zonos“.

13:30 PRANEŠIMAS     Jolanta Garnytė – Jadkauskienė (Kauno nacionalinis dramos teatras) – „Komunikacija – (ne)tradicinis projektas jaunajai auditorijai „Nerk į teatrą“.

14:00 PRANEŠIMAS     Tomas Jankauskas (Klaipėdos jaunimo dramos teatras) – „Klaipėdos jaunimo teatras – kaip pavyti idėją?“.

14:30 PRANEŠIMAS     Jolita Bečienė (Lietuvos Respublikos kultūros ministerija) – „Kultūros pasas – galimybės ir siekiai“..

15:00 – 15:30 PERTRAUKA

15:30 SHOWKEYS       Diskusijų spektaklis „pX |prieš kryžkelę“ (forumo tearas), Alytaus teatro mažoji salė.

17:30 – 18 :00 PERTRAUKA

18:00 SHOWKEYS     Spektaklis „(Ne)vaikų žaidimai“. Rež. A. Vidžiūnas, Alytaus teatro didžioji salė.

20:00                             Vakaro koncertas Europos dienos šventei paminėti Rotušės aikštėje.

Gegužės 11 d. PROGRAMA
10:00 – 10:45 DISKUSIJA – SPEKTAKLIŲ APTARIMAS.

10:45 – 11:00 PERTRAUKA.

11:00 – 13:00 DISKUSIJA     „Tvaraus ryšio su auditorija kūrimas (efektyvios klasikinės ir „partizaninės“ rinkodaros praktikos)“.

13:00 – 14:00 PIETŪS.

14:00 SHOWKEYS                  Monospektaklis (storytelling) „Seen“. Rež. A. Kavaliauskaitė, Alytaus teatro didžioji salė.

16:00 – 17:00 PERTRAUKA.

17:00 SHOWKEYS                  Spektaklis „Tūla, arba esame okupuota šalis“. Rež. L. Liausaitė, Alytaus teatro mažoji salė.

19:00 DISKUSIJA – SPEKTAKLIŲ APTARIMAS

RENGINYS NEMOKAMAS.

Organizatoriai:

organizatoriai jpg

 

 

 

 

Iš dalies finansuoja:

finansavimo saltiniai

 

 

Naujausi įrašai