„KnygAntinas. Pas vaikus“ – bendras Alytaus miesto teatro ir Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos projektas

Pasaulio namus apglėbė neregėto paukščio sparnas, Žmogui padovanojęs galimybę su – stoti. Bent trumpam. Nuo nuolatinio bėgimo. Nuo nuolatinio rungtyniavimo ir varžymosi.  Puikavimosi. Bėgimo į laiko keityklas, laiko atidėjimo punktus, kai „mama, atleisk, jeigu ne taip svarbu, susiskambinkime sekmadienį…“ skambėjo, kaip mantra. Kai svarbesnį keitė dar svarbesni darbai, o vaikai savo laiko bankuose buvo sutaupę kone metus su „Mažyti, dar tėvelis šiek tiek padirbs ir atvažiuos, gerai? Dar šiek tiek…“. Turbūt neramu pasidarė stebėti visa tai keistam nežemiškam Paukščiui ir  jis nusprendė pridengti mus, Žemės vaikus,  savo galingu sparnu. „Aukso vertės laikas“ – sako praeivis. „… kurio ŠIANDIENOS niekas neišgrynins vertingiau nei mes patys.“ – netikėtai pabaigia KAŽKAS jo sakinį ir pasigirsta kaip tas KAŽKAS nuplasnoja.

„Užvėrus duris, atsiveria langai“ – kartojo senoliai. Ir jie buvo teisūs: laikinai užvėrus Alytaus miesto teatro bei Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos duris, atsivėrė langas… O pro jį:

– Įskridau aš – Jūsų nuolankusis KnygAntinas. Kodėl negirdžiu Jūsų šypsenų?, – po šiokios tokios tylos, antina (žmonės kalba, antinas – antina) toliau. – Va, iškart šilčiau. Kur galėčiau prigulti? Prisėsti? Gal galiu ant šios pagalvės padėti nuo kelionės pailsusias plunksnas? O gal… Nors turiu pripažinti, kad kelionė pas Jus užtruko, bet nebuvo labai varginanti, aš tiek visko Jums surinkau, pririnkau, atrinkau, nurinkau, prarikau… Ar aš ką tik pasakiau prarikau? Šito negirdėjote, gerai?
– Gerai, bet iš kur Jūs, sere, KnygAntine?
– Iš teatro ir bibliotekos pusiasalio. Ar esate ten buvę?
– Žinoma, bet Jūsų ten neteko matyti…
– Nes aš neseniai gimiau… Šiandien lygiai viena diena, – antrina pasididžiuodamas.
– Tai mes švenčiame gimtadienį?
– Manote, kad šis knygų tortas šiaip sau? Na gi, atriekite, drąsiai. – Po minutėlės. – Tiesą sakant, aš ir pats nesu jo ragavęs, bet girdėjau, kad ypatingo ir net gurmaniško skonio. Taip, mane patikino, kad kiekvienas gabalėlis iškeptas iš skirtingų kūrinių, pagardintas įvairiausiais balsiniais pabarstukais. „Gardumynas, ne kitaip“, – tarė man kažkoks keistas balsas, palikdamas prie teatro durų šią gimtadieninę dovaną.
– O jeigu čia pasala?
– Tada man patinka tokios gurmaniškai skanios pasalos. Na, atriekite pagaliau… nes jau matau, kad dar šiek tiek ir pats gabalėlis atsiskirs su lendančia kažkieno…šluota???

Alytaus miesto teatras ir Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka pristato projektą „KnygAntinas. Pas vaikus“, skirtą pradinių klasių moksleiviams. Projekto metu bus įgarsinta daugiau nei trisdešimt programinių kūrinių ištraukų, kurios, tikimasi, sužadins vaikų smalsą bei norą likusias kūrinių dalis perskaityti patiems.

Taip pat vaikai, perklausę įgarsintų kūrinių ištraukas, bus kviečiami piešti, lipdyti, daryti karpinius ar bet kokia technika kurti iliustracijas, jas nufotografuoti ir siųsti elektroniniu paštu: renginiai@alytausteatras.lt arba Facebook žinute Alytaus Vaikų Biblioteka su prierašu: ponui KnygAntinui.

– Taip, tuomet mes surengsime Jūsų kūrinių nuotraukų virtualią parodą, kurią savo sparnais nuskraidinsiu po visą pasaulį. KnyAntino garbės žodis.

Labai tikime, kad šis užvertų durų laikotarpis, į namus įskridus KnygAntinui, suteiks ne tik smalsą moksleiviams, bet ir galimybę prieš miegą turėti dar jaukesnius vakarus. Pepė Ilgakojinė, Raganėlė Vinė, Mažasis Princas, Meškiukas Rudnosiukas, Laimingas Princas bei daug kitų jau pasiruošę atskrieti į jų laukiančius namus.

– Ir visa tai ne ANTIS, tai – KnygAntinas.

Klausykite! KnygAntinas kasdien praskris Alytaus miesto teatro interneto svetainėje www.alytausteatras.lt ir socialiniame tinkle Facebook su naujai įgarsinta knygos ištrauka.

 

Naujausi įrašai