Jaukiai paminėtas Alytaus miesto teatro 30-metis

Alytaus mesto teatras paminėjo 30 – mečio jubiliejų. Koronaviruso apimtu laiku – tyliau, ramiau, be itin gausių svečių būrio, bet reikšmingai ir jaukiai: pristatyta knyga, filmas, fotografijų paroda, premjerinis spektaklis, įteikti apdovanojimai.

Nors susibūrimai tapo labai atsargūs, tačiau Alytaus miesto teatro 30-ojo jubiliejaus paminėjimas įvyko.

Jaukioje aplinkoje, kvepiančioje pušelių skleidžiamu aromatu, susirinko esami ir buvę teatro darbuotojai, Alytaus teatro mylėtojai.

„Skaičius 30 kiekvienam turi savų asociacijų: kažkam tai asmeninis jubiliejus, kam tai primena atkovotą mūsų šalies nepriklausomybę, aš prieš trisdešimtmetį tapau vieno puikaus žmogaus mama. Teatras pradžią skaičiuoja nuo pirmojo pastatyto spektaklio, o tuomet prieš tris dešimtis metų teatro studijoje gimė pirmasis spektaklis „Jonas Beširdis“ , – atidarydama vakarą kalbėjo Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė, į sceną pakvietusi teatro įkūrėją, pirmojo spektaklio režisierių ir ilgametį Alytaus miesto teatro meno vadovą Arvydą Kinderį ir pažadėjusi, kad šilti apsikabinimai vyks, kai pasaulis bus saugesnis.

Vakaro metu atidaryta fotografo Dmitrijaus Matvejevo aktorių portretų bei užfiksuotų spektaklių akimirkos. Vienas ryškiausių Lietuvoje teatro fotografų jau daugiau kaip metus kaskart atvyksta į Alytų, o mes galime džiaugtis jo darbais ir draugyste.  Parodoje eksponuojamos Alytaus miesto teatro aktorių portretinės nuotraukos darytos fotografo studijoje Vilniuje bei keletas įvairaus formato nuotraukų iš spektaklių. „Man įdomu fotografuoti ne tik tai, ką sukūrė režisierius su kūrybine komanda, bet ir užkulisius. Aktoriai irgi žmonės, tad aš fotografavau žmones…“, – pasakoja D. Matvejevas, pastebėdamas, kad mažesniuose teatruose jaučiasi daugiau artumo ir bendrystės. Užsukę į teatrą parodą galėsite pamatyti visą lapkritį.


Alytaus miesto teatro 30-metis(©)Miško Motė

Besiruošdami teatro jubiliejui svajojome apie knygą, kurioje susijungtų Alytaus miesto teatro istorija ir dabartis. Ir štai ji, kvepianti dažais, pristatoma ir dovanojama teatro darbuotojams ir svečiams. Teatrališkai juodi viršeliai su  kongrevu „Alytaus teatras“. Knygos sudarytojai Saulė Pinkevičienė ir Darius Babijonas pasidalino mintimis apie knygos gimimą .

„Įdomiausi dalykai nepatenka į knygą, kaip ir tai, kas vyksta teatro užkulisiuose. Knygos gimimas prasidėjo dar tuomet, kai koronavirusas buvo kažkur šalia, o dabar ji jau nepaveiki šiandienos realybei“, – dėkodamas visiems prisdėjusiems prie knygos gimimo dalindamiesi savo mintimis, nuotraukomis kalbėjo Darius Babijonas.

„Buvo labai smagu dirbti. Ačiū visiems, kurie kalbėjo su manim miesto parke, redakcijoje. Tie įrašai dar neištrinti, jie išlikę, jų yra valandų valandos… Dalį emocijų ir pokalbio detalių aš pasilikau sau.“, – dėkodama už pasitikėjimą kalbėjo Saulė Pinkevičienė, primindama, kad pažindama Alytaus teatrą nuo pat jo pradžios, dirbdama prie knygos dar aiškiau suprato, kiek daug reikia nueiti, kad pasiektum tai, kas yra dabar ir kaip visa tai svarbu saugoti.

Knygoje daug prisiminimų tų žmonių, kurie  vienaip ar kitaip buvo ir yra susiję su Alytaus miesto teatru, kūrė  jį, puoselėja dabar.


Alytaus miesto teatro 30-metis©Inga Balsiuk

Prisiminimais ir smagiais teatriniais nutikimais „iš užkulisių“ dalijosi buvę ir esami teatro aktoriai Marius Sadauskas, Rasa Grigutytė, Vidas Vaškius, Eglė Juškaitė.

Pagerbiant teatro darbuotojus už atsakingą darbą ir svarų indėlį auginant Alytaus miesto teatrą direktorės I. Pilvelytės padėkomis buvo apdovanotas nemažas teatro darbuotojų būrys, jiems įteiktos padėkos ir knyga „Alytaus teatras“.

Tęsiant jubiliejinius renginius, žiūrovams pristatytas ukrainiečių režisieriaus Stas Zhyrkovo spektaklis „Marytė“, sukurtas pagal Alvydo Šlepiko ir kūrybinės grupės tekstus. Skaudžią ir jautrią „vilko vaikų“ istoriją pasakojantis spektaklis abejingų nepalieka.

„Tai didžiausia dovana mums, Alytaus miesto teatrui ir mūsų žiūrovui“, – kalbėjo scenoje Alytaus miesto teatro vadovė Inesa Pilvelytė. Spektaklį planuota parodyti teatrų festivalyje COM•MEDIA, tačiau dabar jo rodymas atidedamas.


Alytaus miesto teatro 30-metis. Spektaklio „Marytė“ kūrybinė komanda(©)Inga Balsiuk


Alytaus miesto teatro 30-metis. Stas Zhyrkov, Inesa Pilvelytė ir Alvydas Šlepikas(©)Inga Balsiuk

Jubiliejinio teatro vakaro metu buvo pristatytas Aliaus Mikelionio, Inesos Pilvelytės ir Jono Gaižausko sukurtas filmas „Augti mylint teatrą“, pristatęs teatro augimo ir brendimo kelionę.

Pagerbiant teatro žmones įteiktos LR Kultūros Ministro Mindaugo Kvietkausko, Seimo kultūros komiteto bei Alytaus miesto mero Nerijaus Cesiulio padėkos.


Alytaus miesto teatro 30-metis. Rokas Kašėta(©)Inga Balsiuk.

Naujausi įrašai