„Ivona, Burgundijos princesė” su tarptautine komanda Alytaus miesto teatre!

In Be kategorijos

Alytaus miesto teatre statomas naujas spektaklis – Witoldo Gombrowicziaus „Ivona, Burgundijos princesė”. Jį režisuoja Istvan Szabo iš Vengrijos.

Režisierius į Alytų atvyko tik prieš 12 dienų savo automobiliu, nes šiuo metu skristi keblu dėl pandemijos. I. Szabo yra patyręs režisierius, dirbęs daugybėje teatrų su labai daug trupių, bet teatrų jis nelygina, jie visi skirtingi ir vienaip ar kitaip geri. Pati pjesė, anot režisieriaus, yra apie  tuštybę ir žmones, jų santykius. Pjesėje susipina su komedija, tragika ir drama.

Aktorė E. Kordiukovaitė, vaidinanti spektaklyje taip pat nelinkusi lyginti darbo su lietuviais ir užsieniečiais režisieriais: „Na, sunku pasakyti, aš taip pat nelyginu iš kurios šalies, kokia kalba, bet tiesiog smagu dirbti su nauju žmogumi su polėkiu. Iš kiekvieno pasimokai ir jautiesi praturtėjęs, ir labai džiaugiuosi, kad teatras gali kviesti svečius atvykti iš kitų šalių.”

Šiam spektakliui taip pat bus kuriama muzika ir kostiumai, o komandą išsirinko pats režisierius: „Tai yra tarytum bendrystė, aš dirbsiu su savo jau gerai pažįstamais žmonėmis, draugais ir mes žinome, kaip visi dirbame, nes esame pažįstami jau 12 metų, taigi dabar bandysime taip pat susibendrauti su Alytaus miesto teatro aktoriais.” – sako režisierius.

Šis spektaklis bus pastatytas labai greitai, per vieną mėnesį, nes aktoriai dar iki režisieriaus atvykimo atlikinėjo namų darbus, ruošėsi šiai pjesei. Ruošėsi ne tik aktoriai, bet ir pats I. Szabo: “Man asmeniškai pasiruošimas prasidėjo prieš mėnesį, bet pagrindiniai darbai prasidėjo, kai jau galėjome susitikti gyvai su aktoriais.”

Pandemija paveikė visas gyvenimo sritis, tarp jų ir kultūrą. „Per praėjusius metus, per šitą pandemiją man pavyko sukurti 4 pastatymus. Dviejų iš jų įvyko premjeros, dviejų vis dar ne, bet aš kaip kūrėjas negaliu nieko pakeisti. Tai yra lyg karas ir kai būna tokios situacijos, žmonės negalvoja apie kultūrą, meną ir nenuostabu, kad šiuo metu juo nelabai domimasi, bet svarbu nesustoti kurti.” – tikina režisierius.

Spektaklio premjera planuojama 30 balandžio dieną, jei jau bus atlaisvinti karantino ribojimai!

Interviu su režisieriumi Istvan Szabo:

Publikuota portale fm99.lt.

Šis reportažas finansuojamas Europos Sąjungos, Lietuvos ir Rusijos Federacijos bendradarbiavimo per sieną programos projektas „Kuriame tiltus: turizmo ir kultūros plėtra Sovetsko ir Alytaus regionuose“.

Naujausi įrašai