„Ivona, Burgundijos princesė“ – premjera, sukurta pasauliui

In Be kategorijos

Šiame teatre mane supa daug gerų, nuoširdžių bei talentingų žmonių, todėl aš esu šiuo metu labai laimingas“, – kalbėjo vengrų režisierius Szabo K. Istvan Alytaus miesto teatre statęs spektaklį „Ivona, Burgundijos princesė“. Šia premjera po beveik pusmetį trukusio karantino teatras atvėrė duris žiūrovams, neabejojama, jog spektaklis bus įvairių tarptautinių teatrų festivalių dalyvis.  


Alytaus miesto teatro spektaklis „Ivona, Burgundijos princesė“ (© D.Matvejev)

„Jaučiamės neįprastai gerai, tikrai nepaprastas jausmas, kai žiūrovas sugrįžta į teatrą“ – mintimis dalijasi direktorė Inesa Pilvelytė.

Pirmieji susitikimai su žiūrovais jau įvyko. Nors žiūrovų skaičius salėje labai ribotas ir viso spektaklio metu privalu dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius, tačiau tai netemdo susitikimo džiaugsmo.

Spektaklis „Ivona, Burgundijos princesė“ sukurtas pagal prieštaringos ir talentingos XX a. asmenybės Witold‘o Gombrowicz‘iaus to paties pavadinimo pjesę pasakoja apie merginą, kuri neatitinka egzistuojančių normų, savo nebyliu buvimu ir nepatrauklia išvaizda prieštarauja sistemai. Tuštybės ir pataikavimo pasaulyje Ivona tampa nepatogia, nuoga tiesa.

Paklaustas, kodėl pasirinko statyti šį kūrinį, režisierius teigė, jog tai labai mėgstama jo pjesė ir labai pažįstama šiam regionui. Ji pritapo šiai vietai ir atkeliavo natūraliai šiam teatrui, juolab, kad trupė jau buvo pažįstama iš pirmojo vizito Alytuje, tarptautiniame teatrų festivalyje COMMEDIA.


Alytaus miesto teatro spektaklis „Ivona, Burgundijos princesė“ (© D.Matvejev)

„Mes turėjome gerą ryšį, taip, kartais buvo juntamas kalbos barjeras, buvo sunkiau suprasti tiksliai, ko vieni iš kitų norime. Bet manau, su empatija, mūsų visų pastangomis  ir kūno kalba, mes radome bendrą scenos kalbą. Ir šią kalbą plėtojome labai gražiu keliu“, – kalbėjo prieš išvykdamas režisierius Szabo K. Istvan.

Darbas su tarptautine komanda, pasauliui žinomais menininkais itin svarbus Alytaus miesto teatro trupei. „Režisierius sukūrė patogią aurą, tai nauja patirtis intensyviai, bet ramiai nueinant iki rezultato. Kūrybinis procesas buvo labai geras ir nauja patirtis komandai. Kai atvažiuoja tokio kalibro menininkai, pamatai, kad  atvažiuoja žmonės, ne jų apdovanojimai“, – mintimis dalijasi princo Filipo vaidmens kūrėjas, aktorius Vaidas Praspaliauskas.

Galimybė pasikviesti žinomą režisierių bei jo kūrybinę komandą iš Rumunijos, kompozitorių Cári Tibor, choreografę Baczó Tünde, atsirado Alytaus miesto teatrui laimėjus projektą  „Kuriant tiltus: turizmo ir kultūros plėtra Sovetsko ir Alytaus regionuose“.


Alytaus miesto teatro spektaklis „Ivona, Burgundijos princesė“ (© D.Matvejev)

Spektaklis paruoštas gastrolėms. „Nors teatrinė kalba suprantama pasauliui, tačiau šiame spektaklyje daug svaraus teksto, tad, dėka projekto, pasirūpinta titrais ir jiems reikalinga įranga“, – sako I. Pilvelytė.  Nors sienos dar neatidarytos, tačiau pirmosios gastrolės planuojamos pas projekto partnerius į „Tilsit“ teatrą Kaliningrade.

Planuojama, jog šis spektaklis bus rodomas ne tik Alytuje, Lietuvoje, bet jį galės pamatyti užsienio žiūrovai.  „Tikiuosi, kad „Ivona, Burgundijos princesė“  bus ne vieno tarptautinio teatrų festivalio dalimi. Jau šiandien kalbame apie vizitą režisieriaus ir kompozitoriaus bei choreografės šalyse gimtose šalyse – Vengrijoje, Rumunijoje“, – planais dalijasi teatro vadovė.

Projekto įgyvendinimas suteikia galimybę Alytaus žiūrovams spektaklį „Ivona, Burgundijos princesė“ pamatyti nemokamai. Į balandžio 30 d. spektaklį kvietimai tirpte ištirpo, į gegužės 13 ir 15 dienomis vykstančius spektaklius kvietimus galėsite įsigyti www.tiketa.lt ir teatro kasoje nuo gegužės 7 d.

Iki malonaus pasimatymo teatre!


Alytaus miesto teatro spektaklis „Ivona, Burgundijos princesė“ (© D.Matvejev)

*****

Spektaklis sukurtas įgyvendinant projektą LT-RU-2-063 „Kuriame tiltus: turizmo ir kultūros plėtra Sovetsko ir Alytaus regionuose“ finansuojamas Europos Sąjungos. Bendras projekto biudžetas – 573 856,81 EUR, o programos finansavimas sudaro 516,471.12 EUR. Alytaus miesto teatro dalis biudžete – 267951,84 EUR, o programos finansuojama dalis Alytaus miesto teatrui – 241,156.65 EUR. Projekto trukmė – 24 mėnesiai. Už publikacijos turinį atsako tik Alytaus miesto teatras ir ji negali būti laikoma atspindinčia Europos Sąjungos požiūrį.

Naujausi įrašai