Įteikti Alytaus miesto teatro apdovanojimai. Tik „Teatrakmenyje“ dera akmuo rankoje.

Tarp kasdienių neramių žinių srauto pasitinkame Tarptautinę teatro dieną. Ji šiemet Alytaus miesto teatre apjungė keletą svarbių įvykių.

Kartu su Teatro stiprinimo fondu, tęsiant solidarumo iniciatyvą „Lietuvos teatrai  – Ukrainos teatralams“, didžiojoje teatro galerijoje atidaryta meninė instaliacija „Ukrainos scena“, kalbanti apie karo siaubiamą ir niokojamą kultūrą, planuotus ir neįvykusius spektaklius. Jos metu nuskambėjo Ukrainos teatro ir kino aktorės Katerynos Vishnevos skaitomas monologas apie emigrantus. Kaip tik jis tądien turėjo skambėti Kijivo „Auksinių vartų“ scenoje.

Ukrainos teatro ir kino aktorė Kateryna Vishneva. Menines instaliacijos „Ukrainos scena“ atidarymas. © Miško Motė

Buvusi šio teatro direktorė, dabar Alytaus miesto teatro meno vadovė  Ksenia Romashenko, inicijuojanti ukrainiečių menininkų palaikymo iniciatyvas Alytuje, dėkojo už palaikymą ir paramą. Meninę instaliaciją galima pamatyti iki balandžio 16 d.

Meninės Instaliacijos „Ukrainos scena“ atidarymas © Miško Motė

Vėliau žiūrovai buvo pakviesti į premjerą – režisieriaus Alberto Vidžiūno spektaklį „Tūla“ pagal to paties pavadinimo  Jurgio Kunčino romaną, o po jo, dar neatslūgus žiūrovų emocijoms, prasidėjo gražia tradicija tapusi  „Teatrakmenių“ įteikimo ceremonija.

Tik skulptoriaus Mindaugo Jakučionio sukurtame apdovanojime – rankoje – taikiai ir jaukiai dera teatrinis akmuo, kuris už kūrybinius meninius pasiekimus bei kitą svarų indėlį į teatro gyvenimą įnešantį darbą įteiktas dviems per metus labiausiai nusipelniusiems darbuotojams.

Šių metų nugalėtus paskelbė Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė ir meno vadovė Ksenia Romashenko.

„Teatrakmenių“ laimėtojai – Vidas Vaškius ir Renata Petuškienė. © Miško Motė

Pirmasis apdovanojimas už kokybiškus ryšius su verslu, ženkliai prisidedančiu prie teatro idėjų ir veiklų įgyvendinimo, gebėjimą produktyviai komunikuoti ir palaikyti ryšius su šalies bei vietos įstaigomis ir  institucijomis, regiono švietimo ir ugdymo įstaigomis, taip sėkmingai plečiant kultūros produktų vartotojų ratą iškeliavo į Kultūrinių produktų pardavimų vadovės Renatos Petuškienės rankas.

„Noriu padėkoti už pasitikėjimą. Tada gali parodyti, kiek gali, gali nustebinti kitus, ir net pačią save. O didžiausias ačiū už ištiestą ranką ir už rėmėjų į ją įdėtą pagalbą“, – emocijų neslėpė R. Petuškienė

Antrasis apdovanojimas už pademonstruotą išskirtinį aktorinį meistriškumą, kuriant dėdės Juros vaidmenį spektaklyje „Broliai ir seserys“, atsakingai, kūrybingai ir kokybiškai atliktą vaidmenį COM•MEDIA  festivalio dramaturgų konkurso pjesės „Sniego sauja/sauja sniego/sniego sauja“ ištraukos inscenizacijoje, įteiktas aktoriui Vidu Vaškiui.

„Ačiū. Manau, kad kokį akmenį gauni, ar iš likimo, ar iš žmonių, tai reikia jį turėt ir nešt“ – šmaikščiai, nedaugžodžiaudamas tarstelėjo aktorius, palydėtas gausiais kolegų ir žiūrovų aplodismentais.

Sveikiname šių metų „Teatrakmenių“ laimėtojus!

Sveikiname teatralus ir žiūrovus su Tarptautine teatro diena!

Premjera „Tūla“ , režisierius Albertas Vidžiūnas. © Miško Motė

Naujausi įrašai