Istorinis įvykis – į Alytaus teatro premjerą „Geismų tramvajus“ atvyksta Armėnijos ambasadorius

Į Alytaus miesto teatro premjerą „Geismų tramvajus“ atvyksta Armėnijos Nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius J.E . Tigran Mkrtchyan ir jį lydintys svečiai. Taip pat numatytas susitikimas su miesto vadovais.

Alytaus miesto teatre pirmą kartą spektaklį kuria režisierius iš Armėnijos Suren Shahverdyan. Praėjusiais metais apsilankęs tarptautiniame teatrų festivalyje  COM MEDIA spalio 23 d. jis pristato spektaklį „Geismų tramvajus“, sukurtą pagal pasaulinės dramaturgijos klasikos Tenesio Viljamso to paties pavadinimo pjesę.

„Į Alytų pakliuvau atsitiktinai. Su trupės aktoriais susipažinau Rumunijoje, kur jie dalyvavo BABEL tarptautiniame teatrų festivalyje. Ten užsimezgė kontaktas ir taip gimė idėja statyti spektaklį Alytaus miesto teatre. Iki premjeros liko vos kelios dienos, manau, kad žiūrovai pamatys labai įdomius Blanšos, Mičo, Stelos ir Stenlio personažus“, – negailėdamas gerų žodžių aktoriams ir techniniam personalui kalba režisierius Suren Shahverdyan.

 Pirmą kartą Alytaus miesto teatro istorijoje specialiai į spektaklio premjerą atvyksta aukščiausio rango diplomatinio korpuso atstovai. Alytiškių aktorių ir Armėnijos režisieriaus sukurtą „Geismų tramvajų“ pamatys Armėnijos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius J. E. Tigran Mkrtchyan ir jį lydintys svečiai.

Iki šiol Alytaus miesto savivaldybė nebuvo užmezgusi ryšių su Armėnija, tad vizito metu numatytas susitikimas su Alytaus miesto savivaldybės vadovais.

„Tai puikus pavyzdys ir patvirtinimas, kad kultūra yra tiltas, jungiantis miestus ir  šalis, o menas – kalba, kurią supranta skirtingų kultūrų žmonės“, – tvirtina Alytaus miesto teatro vadovė Inesa Pilvelytė.

Spektaklis „Geismų tramvajus“ kalba apie griūvantį šiandienos pasaulį. Pjesė, parašyta 1947 m., pripažinta vienu geriausių pasaulinės dramaturgijos kūrinių, įvertinta Pulicerio premija, išlieka itin aktuali. Dvasinio egzistavimo ir vertybių perkainojimas šiandien suskamba naujai.

Spektaklyje gvildenama žmogaus vienišumo tema ir pastangos griebtis bet ko, kas padėtų išvengti neišvengiamos būties, kas leistų suvokti, kad absoliučios laimės nėra, kad kiekvienas esame vienišas šiam atšiauriame pasaulyje. Meilė pinigams, dėmesys patogiam gyvenimui užgožia nykstančius žmogiškuosius santykius. Žmonės nustoja būti žmonėmis. Pasaulis tampa laukiniu. Tai ekspresyvus spektaklis, emocionaliai veikiantis žiūrovą, esantį scenoje kartu su herojais.

„Mano tikslas, kad žiūrovas iš spektaklio išeitų tylėdamas ir pagalvotų, kaip elgėsi su jį supančiais žmonėmis. Ar galėjo būti geresniu,  dėmesingesniu? Ar prisiėmė atsakomybę? Ar galėjo ištiesti ranką, bet to nepadarė? Nebijokite ištiesti rankos, nestumkite į prarają…“, – sako režisierius Suren Shahverdyan.

Bilietai į premjerą „Geismų tramvajus“, kuri vyks spalio 23 d., jau parduoti, tačiau premjerinis spektaklis bus rodomas gruodžio 3 d. 18 val. Bilietai parduodami Alytaus miesto teatro kasoje.

Spektaklyje vaidina (iš kairės) A.Kavaliauskaitė, V. Praspaliauskas, rež.S. Shahverdyan, I. Pilvelytė, T.Kunčinas. Nuotrauka iš asmeninio S. Shahverdyan archyvo.

Spektaklyje vaidina (iš kairės) A.Kavaliauskaitė, V. Praspaliauskas, rež.S. Shahverdyan, I. Pilvelytė, T.Kunčinas. Nuotrauka iš asmeninio S. Shahverdyan archyvo.

Naujausi įrašai