„Įsitrauk. Įsikrauk. Įsiteatrink“. 31 – ojo sezono premjeros

In Be kategorijos

2020 m. Alytaus miesto teatras kvietė – „Įsitrauk. Įsikrauk. Įsiteatrink“, 31-ąjį sezoną atidarydamas plačiai nušviesta solidarumo akcija Baltarusijos nacionalinio Jankos Kupalos teatro aktoriams ir darbuotojams palaikyti.

Tarsi nuspėdamas nelengvus COVID-19 pandemijos gniaužtus, uždarytus kultūros renginius, Alytaus miesto teatras drąsiai žengė į kitokį kūrybinį procesą ir virtualų pasaulį, pasiekiantį kiekvieną, ieškantį ir ištroškusį kultūros. Nors „gyvi“ susitikimai tapo nepasiekiami, virtualūs susitikimai šildė aktorių ir žiūrovų širdis. Sukurtos edukacijos, kuriose pristatyti sukurti spektakliai, diskutuota ir pasidalinta paliestomis emocijomis, parengtos spektaklių on-line versijos , tarptautinis teatrų festivalis COM•MEDIA persikėlė į virtualią erdvę, o jaukūs pokalbiai „suARTėjimai/online“ sukvietė gausybę vyresnio amžiaus dalyvių.

Plečiantis teatro režisierių geografijai – sukurtos ir žiūrovams pristatytos 7 premjeros, pradedančios kelionę po įvairius tarptautinius ir šalies festivalius.

Drąsus jaunosios karto Ukrainos režisierius Stas Zhyrkov pastatė spektaklį „Marytė“, režisierius Szabó K. István iš Rumunijos žiūrovams pristatė spektaklį „Ivona, Burgundijos princesė“, režisierius iš Sakartvelo Paata Tsikolia sūkūrė „Makbetą“, režisierius Albertas Vidžiūnas pastatė spektaklį „Žydiška gatvelė“, paaugliams skirtą monospektaklį/electro siurrealistinę pasaką „9.18“ sukūrė režisierė Andra Kavaliauskaitė. Mažieji žiūrovai buvo pakviesti į režisieriaus Arvydo Viktoro Lebeliūno sukurtą spektaklį „Šiobeito aidas“. Pirmą kartą teatro repertuarą papildė režisierės Gintarės Latvėnaitės-Glušajevos suskurtas spektaklis kūdikiams (baby theatre) „Ku ku kur tu?“.

30-asis teatro jubiliejus buvo pažymėtas ir kitais, teatro istoriją menančiais darbais: sukurtas filmas „AMT. Augti, mylint teatrą“, išleista knyga „Alytaus teatras“, apžvelgianti tris teatro dešimtmečius, pristatyta trupės aktorių portretų paroda „ARTi“.

Teatras, laimėjo du tarptautinius projektus ir  aktyviai įsitraukė į jų veiklas: projektas LT-RU-2-063 „Kuriant tiltus: turizmo ir kultūros plėtra Sovetsko ir Alytaus regionuose“  (INTERREG), įgyvendinamas su partneriais iš „Tilsit“ teatro ir projektas „PPP“ (ang. „People Power Partnership“, liet. „Žmonių galia partnerystėje“) („Creative Europe“), kuriamas su partneriais iš 11 šalių ir pagrindiniu partneriu „Aktionstheater Pan.Optikum“ (Vokietija).

Atlaisvinus pandemijos gniaužtus, teatras surengė daug dėmesio sulaukusią Tarptautinę teatro dienos akciją  #leisksugrįžti ir pratęsė ją, atverdamas duris ir laukdamas žiūrovo, akcija #sugrįžk.

31-ojo sezono teatro premjeros

© Dmitrij Matvejev, ©Miško Motė
Naujausi įrašai