Graži tradicija šventinį Naujųjų vakarą pradėti viešnage Alytaus miesto teatre. Prisijunk!

Alytuje jau tampa tradicija Naujuosius Metus pasitikti kitaip – šventinį vakarą pradėti viešnage Alytaus miesto teatre.

Gruodžio 31 d. 18 val. Naujųjų Metų premjera „Filadelfija, aš atvykstu!“. Tai režisieriaus Gyčio Bernardo Padegimo spektaklis šiais metais Dalios Tamulevičiūtės vardo teatrų festivalyje pelnęs ypatingą prizą.

Spektaklyje gvildenama emigracijos tema, šiandien taip aktuali Lietuvai.  Per beveik tris dešimtmečius Lietuvoje mūsų sumažėjo beveik milijonu, iki 2 ,8 milijono.

Airių dramaturgas Brianas Frielas pjesę skyrė savo Tėvui ir Motinai Joje aprašomas jaunuolio Garo O’Donelio emigracija iš namų, iš gimtojo miesto, iš gimtosios Airijos!

Pjesėje tėvo ir sūnaus santykiai, grįsti abipusio dvasinio artumo troškimu ir kartu paniška baime atsiverti vienas kitam, puikiai atskleidžia ir tradicinio lietuviškojo nesusikalbėjimo ir netgi tarpusavio nekomunikavimo mechanizmą. Kai žmonės, gyvenantys šalia vienas kito, neturi gebėjimų ir valios kalbėtis vienas su kitu, išgirsti vienas kitą, pajusti empatiją ir susisaistyti bendrais siekiais ar bent jau toleruoti kito gyvenseną, tuomet buvimas šalia tampa egzistencine katorga.

Maža to – su aplinka ir savimi susvetimėjęs žmogus tampa ir vidiniu emigrantu, bandančiu išsiveržti iš savęs ir savo neartikuliuotos būties nežinia kur, nežinia ko ir nežinia kam.

Tiesa, Airija šiuos procesus išgyveno prieš pusšimtį metų ir šiandien tai yra savita Europos šalis, kuriai tikrai negresia išnykimas, o lietuviams ta pati Airija yra tapusi Pažadėtąja žeme, kur jie mano realizuosią save.

Režisierius spektaklyje siūlo alternatyvą bėgimui – kantrų ir atkaklų savo gyvenimo lipdymą čia ir dabar su artimais žmonėmis. Tai yra didžiausia to paties gyvenimo privilegija.

Scenografiją ir kostiumus kūrė dailininkė Birutė Ukrinaitė, spektaklio kompozitorius Raimundas Martinkėnas, choreografė Indrė Puišytė.

Spektaklyje vaidina beveik visi Alytaus miesto teatro aktoriai vyrai, taip pat vienas kviestinis G. B. Padegimo aktorius iš Kauno – Arnas Aleinikovas. Moterų vaidmenis atliks Alytaus teatro aktorės Onutė Gudaitytė, Eglė Juškaitė, Andra Kavaliauskaitė. Spektaklyje iš viso vaidins 10 aktorių, o be minėtų – dar Jonas Gaižauskas, Eugenijus Rakauskas, Vidas Vaškius, Tomas Kunčinas, Lukas Alsys ir du moksleiviai: Lukas ir Kasparas.

Daugiau https://alytausteatras.lt/renginiai/naujuju-metu-premjera-filadelfija-as-atvykstu/

 

Scena iš rež. Gyčio Bernardo Padegimo spektaklio „Filadelfija, aš atvykstu!“. Povilo Jaro / „Fotopo“ nuotr.

Scena iš rež. Gyčio Bernardo Padegimo spektaklio „Filadelfija, aš atvykstu!“. Povilo Jaro / „Fotopo“ nuotr.

 

 

 

Naujausi įrašai