Festivalio programoje airiška komedija ,,Akmenys jo kišenėse“

Režisierius Gytis Padegimas festivalyje pristato šiuolaikinės airių dramaturgės Marie Jones (g. 1951 m.) pjesę „Akmenys jo kišenėse“, pasakojančią apie bendruomenę, jos branduolį ir pamatines jos vertybes – solidarumą bei atjautą… Spektaklis įdomus ir savo tema, ir forma. Visą istoriją pasakoja du žmonės, kurie vaidina 15 pjesės personažų. Du aktoriai kuria visą personažų karnavalą: ir pasipūtusį filmo režisierių, ir jo padėjėjus, ir ekscentriškąją kino žvaigždę, ir statistus, ir žioplinėtojus. Istorija papasakota šmaikščia, žaisminga kalba, autoironija nustelbia bet kokį moralizavimą.

 

Pagrindiniai pjesės herojai yra paprasti Airijos užkampio žmonės, kurių gyvenimą aukštyn kojomis apverčia staiga įsiveržusi filmavimo grupė iš Holivudo. Paprasti kaimiečiai tampa statistais filmavimo aikštelėje ir suvokia, kad jie yra maži sraigteliai ne tik dideliame filmavimo mechanizme, bet ir gyvenime. Pamažu užguiti, nereikšmingi, išnaudojami veikėjai ieško bendrumo, atranda vienas kitą, mėgina atsiremti į šalia esantį, kad išliktų. Mezgasi pagrindinė bendruomenės ašis – atjauta, draugystė, vienybė, veikėjai įgyja orumo, išmoksta turėti savo nuomonę bei apginti savo poziciją.

Ši pjesė atskleidžia visą žmonių draugystės anatomiją – kaip dviejų žmonių draugystė plečiasi, tampa visuotinu solidarumu, galinčiu sukelti pasipriešinimą, kurio taip trūksta mūsų visuomenėje. „Jeigu mes gyventume normaliai, jeigu draugystė ir atjauta būtų mūsų duona kasdieninė, nereikėtų nė akcijų mirštantiems iš bado gelbėti“, – teigia režisierius. Susvetimėjimas, vienybės, orumo, bendruomeniškumo stoka yra tie akmenys mūsų kišenėje, kurie traukia mus į dugną. Dugnas Padegimo darbe pristatomas itin šmaikščiai, netgi chuliganiškai — tai karvės bliovimas.

Režisierius Gytis Padegimas pilnavertiškai eksplikuoja aktorius, čia vaidinančius Joną Baranauską ir Vytautą Gasiliūną. Dviejų dalių komedijos trukmė – 2 val. 30 min. Po vaidinimo įvyks diskusija su režisieriumi ir aktoriais.

 

Alytaus miesto teatro informacija

Naujausi įrašai