Didžiausia vertybė jauniems žmonėms – galimybė atsiskleisti

Teatras užburia ir jeigu tik jis tave įtraukia – niekada nepalieka. Baigėsi Alytaus miesto teatre surengta jaunimo kūrybinė stovykla. Tai buvo dar viena iš besibaigiančio Europos kaimynystės priemonės projekto „Turizmo ir kultūros tiltai“ veiklų, skirtų jauniesiems teatro mylėtojams.

Kūrybinėje stovykloje, kuri vyko įvairiose teatro erdvėsi, dvidešimt penki jaunuoliai  sėmėsi scenos meno paslapčių, gilinosi į teatrines žinias ir atliko praktines užduotis bei sukūrė sceninį eskizą.
Su Alytaus Jotvingių gimnazijos dramos studijos „Taškas“ bei Alytaus jaunimo centro dramos studijos „Skrajokliai“ jaunaisiais scenos meno mylėtojais savo profesinėmis žiniomis pasidalijo  teatro aktorė, režisierė, šios stovyklos ekspertė Andra Kavaliauskaitė,  jai talkino pedagogai Ieva Ivanauskienė ir Jonas Gaižauskas.

Apie stovyklos išliekamąją vertę kalba patys jos dalyviai, Alytaus jaunimo centro teatro studijos „Skrajokliai“ nariai:

Nedas Baliukevičius: „Šis projektas leido lengviau atskleisti emocijas. Vykdytos užduotys buvę užsiėmimai suteikė lengvumo. Labai naudinga jauniems žmonėms, nes jiems sunku atrasti save, o užsiėmimai padeda atsiskleisti, pažinti save. Labai vertinga“.

Austėja Jančauskaitė: „Vyko skirtingos kūrybinės dirbtuvės. Vienose buvo dirbama su elgsena scenoje, buvo kuriami vaidybiniai etiudai, vyko smegenų lavinimo pratimai, reikėjo greitai daryti ritmo pratimus. Kūrėme teatrinius epizodus, kai reikėjo perkurti pasaką ir įdomiai pateikti per penkias nuotraukas. Buvo įdomu, nes tokiuose mokymuose įgauni kūrybiškumo, gali pasireikšti, vaidini ir pats atsiskleidi. Kitose dirbtuvėse gilinomės į savo jausmus, vidinį  save. Buvo smagu, nes tu galėjai atsiverti visiškai anonimiškai, pasakoti įvairius dalykus“.

Anot jaunosios pašnekovės, kuri savo ateitį planuoja sieti su teatru „jaunimui tikrai reikia tokių dirbtuvių. Tai lavina ne tik kūrybiškumą, bet ir darbą komandoje, moko komunikuoti su  nepažįstamais žmonėmis, pasitikėti jais, reikšti emocijas. Tai tikrai labai naudinga, nes pasiimi labai daug naudingų savybių“. Mergina džiaugėsi, kad  su visais buvo labai lengva susikalbėti tarpusavyje.

Projektas „Turizmo ir kultūros tiltai“ įgyvendinamas pagal Europos kaimynystės priemonę ir yra finansuojama Europos Sąjungos. Programos  finansuojama suma Alytaus miesto teatrui – 241,156.65 EUR.. Už publikacijos turinį atsako tik Alytaus miesto teatras ir ji negali būti laikoma atspindinčia Europos Sąjungos požiūrį.

Naujausi įrašai