Birželio 4 dieną kviečia Alytaus dizaino savaitės baigiamoji „Stiliaus bei tolerancijos išvaizdai diena“

Alytaus dizaino savaitės baigiamoji „Stiliaus bei tolerancijos išvaizdai diena“, dėl nepalankių oro sąlygų, perkeliama iš gegužės 28 d. į kitą šeštadienį, birželio 4 dieną. Renginio pradžia 20 valandą.

Mūsų kūnas ir veidas – tai kaukė,  turinti labai ribotas raiškos galimybes. Kaip tuomet parodyti tikrąjį aš, kokiomis išorinėmis formomis išreikšti save? Gyvenimą gretindami su scena, o sceną – su gyvenimu, kviečiame į  Stiliaus ir tolerancijos išvaizdai vakarą.

Apie programą

I dalis. Teatrinis kostiumas ir kaukė. (A. Šimonio, J, Skuratovos, A. Faiensa kaukės ir kolekcijos)

Kaukės ir kostiumo reprezentacija meno kūrinyje įgauna estetinį pagrindą ir kvestionuoja „aš-kitas aš“, „aš-ne aš“ problematiką, išorinės  formos po įvairiais atvaizdais – pačią Tikrovę. Toks dvilypumas leidžia pabrėžti nuolatinį meno ir gyvenimo tikrovės, to, kas realu bei irealu, persiliejimą.

Tuo momentu, kai užsidedama kaukė, simboliškai nutrinamos ribos tarp to, kas paslėpta, ir to, kas slepia – nuo tol sukuriama jų vienovė. Taigi, šioje dalyje Jūsų lauks ir keletas intriguojančių momentų – interaktyvi provokacija:  o kas gi iš tiesų slepiasi po kauke?

II dalis. Neformalioji scena ir jos herojai: tatuiruotė kaip asmens identitetas ir jaunimo drabužio kalba.

Dažnai piešinį ant kūno lydi ir naratyvas, žmogui svarbi jo gyvenimo dalis. Oda tampa dienoraščiu. Praeityje gausiai naudotas simbolizmas, šiuo metu praranda prasmę, tačiau sukuriant koncepcijas piešiniui išlaikomas intymumas. Kūno menas po truputį žengia į kūno dizaino sritį.

III dalis. Moteriškumas kaip kaukė. (V. Sūdžiuvienės S/S 2022  kolekcija „INJEKCIJA. MOTERIŠKUMAS“)

Moteriškumo ir kostiumo-kaukės santykis yra ypatingas. Jie išplaukia vienas iš kito, papildo vienas kitą ir tampa vienu. Šioje transformacijoje neišnyksta nei kostiumas-kaukė, nei vidinis moteriškumas. Kartais atrodo net atvirkščiai: performatyvi modelių autorės strategija –fasadinis moteriškumas – yra būdas atskleisti ontologinę moters būtį.

IV dalis. Filmas „P. Cardin. Mados legenda“ (House of Cardin)

Ši diena atneš naujų potyrių, Alytaus miesto sodo fontaną pavers podiumu ir nušvies dar nematytomis spalvomis. Kviečiame būti Alytaus dizaino savaitės ir šio renginio dalimi.

Naujausi įrašai