Barboros Radvilaitės istorija Alytaus miesto teatro scenoje

Spektaklyje sudėtinga ir jausminga Lietuvos ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto ir jo antrosios žmonos, kilusios ne iš valdovų giminės, Barboros meilės istorija vyksta Radvilų giminei priklausančiame dvare, Dubingiuose. Čia moteris, po slaptos santuokos su karaliumi, gyvena nežinioje ir vienatvėje. Pusę metų trukęs skausmo, nevilties, abejonių dėl ateities laikotarpis baigėsi tik po Žygimanto Senojo mirties (1548 m.). Tuomet Barbora Radvilaitė buvo pakviesta į Vilnių ir pristatyta Lietuvos diduomenei, kaip teisėta Žygimanto Augusto žmona – Lietuvos ir Lenkijos karalienė. Tai buvo vienintelė lietuvė, tapusi karaliene, kilusia ne iš valdovų giminės ir neatsitiktinai sukėlusia tiek daug aistrų.

Teigiama, kad nėra kitos tokios lietuvės moters, kuri būtų sulaukusi tiek daug menininkų, kūrėjų dėmesio. Apie Barboros Radvilaitės gyvenimą sklando legendos, kuriama muzika, statomi spektakliai.
Prieš aštuonis metus Alytaus miesto teatre scenarijaus autoriaus ir režisieriaus Arvydo Kinderio sukurtas spektaklis „Barbora Radvilaitė“ žiūrovų nepamirštas, mėgstamas ir laukiamas. Tikrų jausmų istorija, puikūs dailininkės Julijos Skuratovos kostiumai, abejingų nepaliekanti Jono Jurkūno muzika ir įtaigi aktorių  Inesos Pilvelytės, Tomo Kunčino, Eugenijaus Rakausko, Vido Vaškiaus, Erikos Jasinskaitės-Salickienės vaidyba, įtraukianti visa esybe.

Barboros Radvilaitės istorija Alytaus miesto teatro mažojoje salėje jau kovo 7 dieną 18 valandą.

Barbora_4

Naujausi įrašai