ALYTAUS MIESTO TEATRE PREMJERA!

Naujųjų išvakarėse Alytaus miesto teatras žiūrovus kviečia pažvelgti į dešimtmečio vaiko pasaulį, jo santykius su tėvais, šiems artėjant skyrybų link. Šeimos tema, kai vaikai ieško galimybių sulipdyti irstančius tėvų santykius, pasak režisieriaus Arvydo Lebeliūno, itin svarbi.

Dešimtmetė Airis, gyvenanti mažame miestelyje, netenka geriausios draugės – auksinės žuvelės. Ją pakeisti gali vandenyno pakrantėje bangų išmestas Lorencas – pats bėgantis nuo nuodėmės. Mergaitė jį priglaudžia savo šeimoje, kur jis mato daug paralelių su savo gyvenimu.

„Lorencas – tai kaip naujai gimęs žmogus, kuris turi permąstyti savo gyvenimą, kurio jis nelabai atsimena. Gal išperkantis savo nuodėmę, kurią neša kaip kažkokią kuprą, iš jo bando atgaminti nuodėmę ir per mažą mergaitę jis gali nuodėmę išpirkti, palikdamas vaikystės atsiminimuose“, – aiškina aktorius Jonas Gaižauskas.

Mergaitė Airis itin skaudžiai išgyvena šeimos tragediją – byrančius tėvų santykius. Ji bando juos sulipdyti.

Airis, tikinčią tvirtos šeimos stebuklu, vaidina aktorė Andra Kavaliauskaitė. Aiškintis suaugusių žmonių jausmus sudėtinga, bet įdomu, sako aktorė.

„Sudėtingiausia pabėgti nuo savęs, nuo suaugusio logikos ir įsileisti tą vaiką. Atrasti tą mergaitės logiką, atrasti jos pasaulėžiūrą, kaip ji mato pasaulį, kaip ji jaučia, kaip ji klauso, kodėl ji vienaip ar kitaip reaguoja“, – sako aktorė A. Kavaliauskaitė.

Pasak režisieriaus, kanadiečių dramaturgo Morriso Panycho pjesė „Mergaitė akvariume auksinei žuvelei“, pagal kurią sukurtas spektaklis, itin aktuali. Vaikai dažnai šeimų skyrybų atveju vejami šalin, jų interesų nėra paisoma.

„Kalbant apie valstybę, apie žmogų, man atrodo, šeimos tema yra ta pradžia, šioje pjesėje tai yra mergaitės akimis, kokia tai tragedija. Nors pačioje pjesėje daug humoro, labai daug netgi romantizmo, kas man patinka, keistos vaikiškos magijos“, – pasakoja režisierius A. Lebeliūnas.

Spektaklio „Sudie, pone Lorencai“ premjera Alytaus miesto teatre vyks Naujųjų metų išvakarėse.

PLAČIAU VIDEO REPORTAŽE…

Numatomos PREMJEROS datos:

Sausio 26 d. 18 val.

Vasario 9 d. 18 val.

Naujausi įrašai