Alytaus mieto teatrą papuoš užrašas „Gyvai“

Alytaus mieto teatras turės išorinį užrašą. Tam pritarė Alytaus miesto savivaldybės tarybos nariai, tvirtindami šių metų miesto biudžetą.

 Daugiau kaip ketvirtį amžiaus skaičiuojantis Alytaus miesto teatras iki šiol mieste buvo pastatas be pavadinimo. Dažnas į miesto centrą užsukęs žmogus klausdavo, kur yra teatras? Ne vienerius metus buvo sunku įtikinti politikus, jog reprezentacinėje miesto vietoje esantis teatras turi adresą , bet jis turi turėti ir išorinį užrašą.   Alytaus miesto teatras kelis kartus buvo surengęs konkursą išorinio užrašo sukūrimui, tačiau projektai stalčiuje greitai pasensta. Regis, šįkart bus kitaip.

2016 metais Alytus miesto teatras savo iniciatyva surengė teatro pavadinimo išorinio užrašo idėjos konkursą. Buvo pateikti keturi pasiūlymai o iš jų komisija, kurioje dirbo architektai, menininkai bei miesto savivaldybės atstovai, išrinko nugalėtoją. Juo tapo iš Alytaus kilusio architekto Laimio Kaziukonio projektas „Gyvai“. Pagal autoriaus koncepciją užrašas bus visada „gyvas“. Ne tik pats užrašas, bet ir jo raidžių projekcija, susidarius šešėliui, būtų matoma ant pastato fasado. Priklausomai nuo natūralaus apšvietimo, keisis ir pats šriftas, jis nuolat bus kitoks.

„Teatro menas taip pat yra gyvas, nuolat kintantis procesas, todėl šio išorinio užrašo koncepcija atitinka teatro esmę. Tamsiuoju paros metu užrašą ketinama apšviesti, jis bus matomas iš toli“, – sako Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė.

Šiemet Alytaus miesto teatras tikisi atnaujinti ir savo vizualinį identitetą, t.y sukurti naują teatro firminį stilių, logotipą, spalvinį bei grafinį įvaizdį. Todėl planuojama susisiekti su išorinio užrašo autoriumi, ieškoti bendrų vizualinių sprendimų bei pradėti įgyvendinti projektą. „Tikimės, kad naująjį sezoną rugsėjo mėnesį pradėsime, kviesdami į naujai save pristatantį teatrą, kurio fasade pagaliau bus užrašas, nurodantis, kad tai – ALYTAUS MIESTO TEATRAS“, – viltingai teigė teatro vadovė.

Fasadas teatro Gyvai 20180201_080227

 

 

Naujausi įrašai