Alytaus miesto teatro sukurtą „Tūlą“ pamatys regiono žiūrovai

Alytaus miesto teatras įgyvendina projektą „Turizmo ir kultūros tiltai“. Per du metus vykstantį projektą, nuveikta nemažai darbų, sukurta spektaklių. Projektas leido į Alytaus miesto teatrą pasikviesti žinomus Lietuvos ir užsienio režisierius, kurių dėka nauji spektakliai pasiekė teatro mylėtojus, o patys teatralai-aktoriai turėjo galimybę mokytis ir dirbti su skirtingų šalių, kultūrų, teatro mokyklų menininkais.

Kaip sakė Alytaus miesto direktorė ir projekto vadovė Inesa Pilvelytė „ Noriu pasidžiaugti, kad šio projekto metu sukurti pagrindiniai teatro produktai – spektakliai. Jais dalinamės su žiūrovais ir taip auginame savo auditoriją. Sukurti net trys spektakliai su įdomiausiais režisieriais, kurių paprastai teatras neturėtų galimybės pasikviesti“.


Nuotr. Miško Motė

Viso projekto metu sukurti spektakliai, žiūrovus kviečia nemokamai juos pamatyti r aplankyti Alytaus miesto teatrą. Kaip sako I. Pilvelytė, „galvojame ne tik apie miesto, bet ir apie regiono gyventojus, nes jie turi mažiau galimybių atvykti į teatrą, tad ruošiamės gastrolėms regione“.

Gegužę jau suplanuotas turas į Simno kultūros centrą. Čia žiūrovai pamatys režisieriaus Alberto Vidžiūno sukurtą spektaklį „Tūla“. Jis pastatytas pagal vieną gražiausių lietuvių literatūroje meilės romanų – Jurgio Kunčino „Tūlą“.

Spektaklis kalba apie dviejų jaunų žmonių meilę ir savęs ieškojimus. Žinia apie žuvusią mylimąją sukrečia spektaklio herojų, išprovokuoja prisiminimus ir troškimą atskleisti pagrindinės herojės Tūlos paslaptį. Tai spektaklis apie laikmetį, kurio atgarsiai iki šiol persekioja daugelį, baugina ir tik ironija leidžia į  praeitį žiūrėti atidžiai ir nesentimentaliai. Ši akistata su praeitimi verčia nuolat būti pasiruošus išpažinčiai.

Nuotr. Miško Motė

Beje, šis kūrinys yra moksleivių lietuvių literatūros rekomenduojamų kūrinių sąraše ir dažnai būna baigiamųjų egzaminų tema, tad šis spektaklis atliepia jaunų žmonių interesus ir yra puiki literatūros ir teatro pažinimo pamoka.

*******

Straipsnis parengtas, įgyvendinant projektą „Turizmo ir kultūros tiltai“ pagal Europos kaimynystės priemonę ir yra finansuojama Europos Sąjungos. Programos  finansuojama suma Alytaus miesto teatrui – 241,156.65 EUR.. Už publikacijos turinį atsako tik Alytaus miesto teatras ir ji negali būti laikoma atspindinčia Europos Sąjungos požiūrį.

Naujausi įrašai