Alytaus miesto teatre atgimsta spektaklis „Barbora Radvilaitė“

Spektaklis „Barbora Radvilaitė“ vėl sugrįžta į Alytaus miesto teatro sceną. Iškilios asmenybės Barboros Radvilaitės gyvenimo ir meilės istorija bus pasakojama gruodžio 6-ąją, jos gimimo dieną.

Spektaklyje sudėtinga ir jausminga Lietuvos ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto ir jo antrosios žmonos, kilusios ne iš valdovų giminės, Barboros meilės istorija vyksta Radvilų giminei priklausančiame dvare, Dubingiuose. Čia moteris, po slaptos santuokos su karaliumi, gyvena nežinioje ir vienatvėje. Pusę metų trukęs skausmo, nevilties, abejonių dėl ateities laikotarpis baigėsi tik po Žygimanto Senojo mirties (1548 m.). Tuomet Barbora Radvilaitė buvo pakviesta į Vilnių ir pristatyta Lietuvos diduomenei, kaip teisėta Žygimanto Augusto žmona – Lietuvos ir Lenkijos karalienė. Tai buvo vienintelė lietuvė, tapusi karaliene, kilusia ne iš valdovų giminės ir neatsitiktinai sukėlusia tiek daug aistrų.

Teigiama, kad nėra kitos tokios lietuvės moters, kuri būtų sulaukusi tiek daug menininkų, kūrėjų dėmesio. Apie Barboros Radvilaitės gyvenimą sklando legendos, kuriama muzika, statomi spektakliai.
Prieš aštuonerius metus Alytaus miesto teatre scenarijaus autoriaus ir režisieriaus Arvydo Kinderio sukurtas spektaklis „Barbora Radvilaitė“ žiūrovų nepamirštas, mėgstamas ir laukiamas. Tikrų jausmų istorija, puikūs dailininkės Julijos Skuratovos kostiumai, abejingų nepaliekanti Jono Jurkūno muzika ir įtaigi aktorių vaidyba įtraukia visa esybe.

Gruodžio 6 d. (trečiadienį) 18 val. atgimsta Barboros Radvilaitės istorija Alytaus miesto teatro mažojoje salėje.
Daugiau – https://alytausteatras.lt/renginiai/barbora-radvilaite/

Barbora_4

 

Naujausi įrašai