Alytaus jaunimas kviečiamas registruotis į kino stovyklą „24 per sekundę“

Liepos 31 – rugpjūčio 6 d. Alytaus jaunimas antrus metus iš eilės kviečiamas iš arti susipažinti su kino kūrimo užkulisiais ir praleisti vasaros atostogas savaitę truksiančioje nemokamoje kino stovykloje „24 per sekundę“, įkvėptoje iš Alytaus kilusio rašytojo Jurgio Kunčino asmenybės ir kūrybos. Registracija į stovyklą vykdoma iki liepos 21 d.

Jaunuolių laukia išskirtinė galimybė įvairiapusiškai ugdyti savo kūrybinius sugebėjimus, komandinio darbo įgūdžius ir, bendradarbiaujant su jaunaisiais kolegomis bei žinomais Lietuvos kino profesionalais, sukurti savo trumpametražį filmą, kurio premjera įvyks kino teatre „Dainava“.

 

Šiais metais stovyklos programą įkvėpė iš Alytaus kilusio poeto, eseisto, vertėjo ir vieno žymiausių lietuvių prozininkų Jurgio Kunčino asmenybė bei kūryba. Suvieniję jėgas Europos šalių kino forumas „Scanorama“, kino teatras „Dainava“, Alytaus miesto teatras ir Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka kvies į jo tekstus pažvelgti pro kino kameros objektyvą: užsiėmimų metu bus kuriamos dviejų Jurgio Kunčino novelių ekranizacijos ir dokumentinė medžiaga apie jų kūrimo užkulisius. Jaunuoliai mokysis rašyti scenarijus, režisuoti, atrinkti aktorius, vaidinti, kurti filmo scenografiją ir kostiumus, montuoti. Stovykloje su jaunimu savo žiniomis dalinsis režisieriai Algimantas Puipa, Giedrius Tamoševičius, Jonas Trukanas, kino kritikas, semiotikas Dmitrijus Gluščevskis, kostiumų dailininkė Neringa Keršulytė, režisierius ir montažo režisierius Eimantas Belickas.

„Mokykloje būčiau svajojęs apie stovyklą, kurioje galėčiau mokytis ne privalomų dalykų, o kino paslapčių ir bendrauti su kino pasaulio žmonėmis, kuriuos išvysdavau nebent laikraščių ir žurnalų puslapiuose. Ir meninis, ir pramoginis kinas gali provokuoti mąstymą ne mažiau nei matematikos lygtys“, – pasakoja Europos šalių kino forumo „Scanorama“ programos sudarytojas Dmitrijus Gluščevskis.

„Džiaugiamės, kad nemokama kino stovykla antrus metus iš eilės grįžta į Alytų. Jaunimas iki šiol gyvai prisimena praėjusių metų dirbtuves ir įsimintinas pažintis su Lietuvos kino kūrėjais, dalis jų rimtai svarsto studijuoti skirtingas kino specialybes. Nepamiršime ir kokybiško kino mylėtojų – savaitę truksianti nemokama europietiškų filmų programa kvies kultūringai atostogauti ne kur kitur, o Alytuje“, – patirtimi dalijasi „Dainavos“ kino teatro direktorė Simona Butrimienė.

Vakarais Alytaus miesto teatre Europos šalių kino forumas „Scanorama“ jau trečius metus iš eilės siūlys pasinerti į nemokamas europietiško kino atostogas su naujausiais ir įdomiausiais Europos bei lietuvių režisierių filmais, kuriuos pristatys kino dirbtuvių lektoriai. Vakarinės filmų peržiūros ir pristatymai atviri ne tik stovyklos dalyviams, bet ir visiems gero kino mėgėjams.

Registracija į nemokamą savaitės trukmės kino stovyklą vykdoma iki liepos 21 d. Pateikdami užpildytą anketą, būsimi dalyviai patvirtina, kad gali dalyvauti visuose užsiėmimuose. Kviečiami registruotis jaunuoliai nuo 14 metų. Dalyvio anketa: bit.ly/3NNrmYc

Projektus „Kinas veža“ ir „Scanoramos vasara“ iš dalies finansuoja Lietuvos kino centras

Naujausi įrašai