Aktoriai yra tos sėklos, iš kurių išauga spektaklio sodas

In Be kategorijos

Alytaus miesto teatre žinomas Lietuvos režisierius Kirilas Glušajevas stato spektaklį „Broliai ir seserys“. Premjera numatyta lapkričio 5 dieną 18 valandą mažojoje teatro salėje.

Šio spektaklio „kelionė“ į Alytaus miesto teatrą truko keletą metų. Pirmasis režisieriaus susitikimas su teatro direktore Inesa Pilvelyte ir meno vadove Andra Kavaliauskaite buvo vaisingas, pokalbiai tęsėsi ir jų rezultatas – kuriamas spektaklis pagal baltarusių dramaturgo Dmitrij Boguslavskij pjesę „Tylus tolstančių žingsnių šlamėjimas“.

Spektaklis gvildena šeimos – tėvo ir sūnaus, brolių ir seserų tarpusavio santykius. Anot režisieriaus K. Glušajevo, jo kuriamų spektaklių dėmesio centre yra ryšiai tarp žmonių. Ryšiai, kurie yra pažeisti, netaisyklingi, neharmoningi.


Spektaklio repeticija (©Miško Motė)

Viena spektaklio siužetinė linija – tai santykiai tarp brolio ir seserų bei trijų seserų  tarpusavio santykių linija. Čia veiksmas sukasi aplink nekilnojamąjį turtą. Kita – dabartis, kurioje pagrindinis veikėjas bando išsiaiškinti santykius su savo praeitimi ir suprasti save. Tos dvi linijos susilieja į vieną gražų raštą. Vienas brolis ir trys seserys susitinka vedini turtinių klausimų ir tampa labai įdomu, kuo toks svarbus kylantis klausimas „Tėti, ar tu mane myli?“.

Repeticijose vyksta aktyvus kūrybinis procesas. „Kiekviena repeticija vaiski ir gyvybinga. Kūrybiniuose ieškojimuose jau einame į kitą etapą – susitikimą su žiūrovu. Dauguma scenoje esančių  daiktų  ne specialiai gaminti spektakliui, o specialiai rinkti, užgyventi, atrinkti iš sodų, sodybų, autentiški, turintys savo istoriją. Panašiai yra ir su kostiumais“, – pasakoja režisierius, ypatingai pabrėždamas svarbiausią spektaklio turtą – aktorius. Anot K. Glušajevo,  „aktoriai ir yra tos sėklos, iš kurių išauga šio spektaklio sodas“.


Režisierius K.Glušajevas (©Miško Motė)

Kartu su režisieriumi spektaklį kuria kūrybinė komanda – kompozitorė Inga Šepetkaitė, šviesų dailininkas Eugenijus Sabaliauskas. Spektaklyje užimta beveik visa Alytaus miesto teatro trupė.

Seserų Zinos, Natalijos ir Anos vaidmenis kuria aktorės Ona Gudaitytė, Eglė Juškaitė, Eglė Kordiukovaitė, sūnaus Aleksandro vaidmuo patikėtas Povilui Adomaičiui, tėvą įkūnija Jonas Gaižauskas. Spektaklyje Albertą vaidina Vaidas Praspaliauskas, dėdę Jurą Vidas Vaškius.

Beje, žiūrovai šį spektaklį galės pamatyti nemokamai, kadangi jis sukurtas įgyvendinant tarptautinį projektą. Nemokamus kvietimus į premjerą „Broliai ir seserys“ nuo lapkričio 1 dienos galite pasiimti teatro kasoje ir www.tiketa.lt.


Spektaklio repeticija (©Miško Motė)


Spektaklis kuriamas, įgyvendinant projektą LT-RU-2-063 „Kuriame tiltus: turizmo ir kultūros plėtra Sovetsko ir Alytaus regionuose“ finansuojamas Europos Sąjungos. Bendras projekto biudžetas – 573 856,81 EUR, o programos finansavimas sudaro 516,471.12 EUR. Alytaus miesto teatro dalis biudžete – 267951,84 EUR, o programos finansuojama dalis Alytaus miesto teatrui – 241,156.65 EUR. Projekto trukmė – 24 mėnesiai. Už publikacijos turinį atsako tik Alytaus miesto teatras ir ji negali būti laikoma atspindinčia Europos Sąjungos požiūrį.

Naujausi įrašai