„ŽUVĖDPRA“

Monospektaklis pagal Justo Tertelio pjesę „PRA“
Režisierė: Andra Kavaliauskaitė
Autorius: Justas Tertelis
Vaidina: Vaidas Praspaliauskas
Trukmė: 1 val. 15 min.
Premjera: 2015 spalio24 d.

Teatro laboratorijos ATVIRAS RATAS aktorius Justas Tertelis su PRA monopjese debiutavo kaip dramaturgas. Kūrėjas atvirai kalba apie save ir apie visus, kurie patenka į viliojantį, magišką teatro pasaulį, užburiantį ir tiesa, ir melu.

Brangus žiūrove, mūsų teatras visada laukia Tavęs plačiai atvėręs ne tik duris, bet ir savo širdį. Visa, ką mes kuriam, yra Tau. Net ir spektaklio reklama yra Tau. Kad Tave sudomintų, pritrauktų, užvaldytų Tavo mintis, pakeltų nuotaiką ir galiausiai atvestų Tave čia, pas mus… O tada, kai mes, t.y., kai aš pamatysiu Tavo akis žiūrovų salėje, kai užges šviesos ir pasigirs muzika, kai pakilus teatro uždangai, stovėsiu priešais Tave, ateis ilgai lauktas mano ir Tavo PRAsidėjimas.

Spektaklio metu aktoriui netikėtai atsiveria erdvė, kurioje jis pasilieka vienas. Atėjo ta diena, kai šviesa, garsas ir visos įmanomos technologijos sutelpa atvirame, nuoširdžiame aktoriaus ir žiūrovo dialoge.

Kartais PRAsidėjimas gali būti pati nuostabiausia pradžia. Kartais gali būti nuodėmė, atverianti duris į naują pasaulį. O ir šiaip: rytoj viskas gali būti kitaip.

Šiame spektaklyje debiutavo naujas Alytaus miesto teatro trupės narys Vaidas Praspaliauskas.