„(NE)VAIKŲ ŽAIDIMAI“ N-16

1 dalies spektaklis
Autorius: Herkus Kunčius
Režisierius: Albertas Vidžiūnas
Dailininkas: Artūras Šimonis
Kompozitorius: Antanas Jasenka
Video: Agnė Marcinkevičiūtė
Režisieriaus asistentė: Alma Purvinytė
Vaidina: Jonas Gaižauskas, Eglė Juškaitė, Dovydas Šernas, Vaidas Praspaliauskas, Ona Gudaitytė, Andra Kavaliauskaitė, Eugenijus Rakauskas, Vincas Vaičiulis
Trukmė: 1 val. 30 min.
Premjera: 2017 m. gegužės 18 d.

…motina sprendžia kryžiažodžius # tėvas beria keiksmažodžius # virtualūs žmogeliukai žaidžia karą # šunys loja ant savo šeimininkų # šeimininkai dresuoja savo vaikus # pastarieji bendrauja tik su savo bendraamžiais ir bando žaisti visai nevaikiškus žaidimus…

Štai tokią gana realistinę  šiuolaikinės šeimos karikatūrą spektaklyje kuria režisierius Albertas Vidžiūnas ir vienas skandalingiausių lietuvių rašytojų – dramaturgas  Herkus Kunčius, kurio proza pasižymi įžūlia tematika, šokiruojančiu vaizdavimu ir moralinių skrupulų laužymu.

Print

 

Spektaklis įtrauktas į Kultūros paso paslaugų rinkinį.

2019 m. tarptautiniame teatrų festivalyje „Babel“ (Rumunija) spektaklis „(Ne)vaikų žaidimai“ (pagal H. Kunčiaus pjesę, rež. A. Vidžiūnas) įvertintas geriausio spektaklio prizu.

Žiūrovų įspūdžiai:

Spektaklis labai stiprus, įspūdingas, sukrečiantis. Rekomenduoju. (VIOLETA)

AČIŪ. Stiprus scenarijus. Netikėti režisūros sprendimai. Ryškūs charakteriai. Puikūs aktoriai. (VILMA)

Vien tai, jog po spektaklio žiūrovai plojo atsistoję, įskaitant ir jaunus, ir vyresnius žmones, įrodo, jog viskas buvo profesionalu ir artima kiekvienam. Mane labiausiai žavėjo aktoriai – su savo role buvo susigyvenę iki negalėjimo. Be to, man patiko siužeto atvirumas ir kai kur netgi aštriai atskleidžiamos jaunų žmonių gyvenimo detalės. Tačiau spektaklis taip pat buvo ir subtilus. Tiksliau sakant – paslaptingas ? Ačiū visai Alytaus teatro komandai už tokius meno kūrinius! (BRIGITA)

Strateginis teatro rėmėjas:

Projektą iš dalies finansuoja:

Rėmėjai: