„JONAS SOBIESKIS“

Alytaus miesto teatro spektaklis pagal Herkaus Kunčiaus pjesę
Pjesės autorius: Herkus Kunčius
Režisierius: Albertas Vidžiūnas
Kompozitorius: Titas Petrikis
Dailininkas: Artūras Šimonis
Videoprojekcijų: Alius Mikelionis
Vaidina: Jonas Gaižauskas, Eglė Juškaitė, Vaidas Praspaliauskas, Dovydas Šernas, Tomas Pukys, Eugenijus Rakauskas, Vidas Vaškius, Vincas Vaičiulis, Erika Jasinskaitė-Salickienė, Ona Gudaitytė
Trukmė: 1 val. 30 min.
Premjera: 2020 m. vasario 7 d.

,,Jonas Sobieskis” lietuviškos dramaturgijos spektaklis, atsisukantis į svarbias kasdienio gyvenimo temas. Spektaklyje gvildenama visuomenėje vis dar „nepatogi“ buitinio alkoholizmo ir žmogaus apsisprendimo laisvės keisti situaciją tema.

„Jonas Sobieskis  – nugalėjęs save didvyris. Nusprendęs  išbristi iš alinančio liūno, nevartoti alkoholio, jis, lyg biblinis personažas, angelų chorui pritariant, kovoja su priklausomybe, keldamas sumaištį šeimoje ir visuomenėje“, – kalba režisierius Albertas Vidžiūnas.

Persisotinusio, priklausomybėse skęstančio herojaus groteskiška drama atveria opią  vieno žmogaus apsisprendimo laisvės problemą. Susidūręs su pasirinkimo laisve, Jonas Sobieskis išgyvena didelį nerimą, o erdvė, kurioje reiškiasi jo mąstymas, emocijos, valia siekti tikslų ir gebėjimas priimti savarankiškus sprendimus, nulemia aplinkos priešiškumą ir provokuoja konfliktus. Tampa aišku – laisvė yra sunki dovana, reikalaujanti kasdienio apsisprendimo.

Gyvenime dažnai girdime TU GALI , spektaklyje tai yra pagrindinis leitmotyvas, tikslas ir veiksmas, lydintis Joną Sobieskį iki pat jo mirties.
,,Jonas Sobieskis“ – tai trečioji Herkaus Kunčiaus triptiko dalis, parašyta specialiai Alytaus miesto teatrui. Pirmoji ,,Ne vaikų žaidimai“ (2017 m.) atskleidžia realistinę šiuolaikinės šeimos santykių karikatūrą, antroji – ,,Laisvės arena“ (2018 m.) gvildena patogios buities, komforto sąlygotas nūdienos uždarumą.

Strateginis teatro rėmėjas 

Spektaklį iš dalies finansuoja: