„BLOGI KELIAI“

Spektaklio režisierė: Tamara Trunova
Autorė: Natalija Vorožbit
Vertimas į lietuvių kalbą: Andrius Merkevičius
Dailininkė: Jurgita Jankutė - Mirinavičienė
Kompozitorius: Bohdan Lysenko
Režisieriaus asistentė: Alma Purvinytė
Video projekcijų autorius: Alius Mikelionis
Šviesų dailininkai: Natali Melnychuk, Vytautas Skruibys
Garso režisierius: Justinas Raudonis
Meno vadovė: Ksenia Romashenko
Direktorė: Inesa Pilvelytė
Aktoriai: Andra Kavaliauskaitė, Eglė Juškaitė, Jonas Gaižauskas, Ona Gudaitytė, Povilas Adomaitis, Tomas Pukys, Vaidas Praspaliauskas, Vincas Vaičiulis, Erika Jasinskaitė - Salickienė, Božena Aleksandrovič, Vidas Vaškius
Naudojami Linos Chanturiia paveikslai:
Trukmė: 3 val. (su pertrauka)
Premjera: 2023 m. kovo 25 d.

„Blogi keliai“ – tai epizodai apie meilę, neapykantą, pasitikėjimą, išdavystę ir asmeninių ribų pažeidimą vykstančio karo fone. Tai istorija ne apie ginklus ir kovas, o apie žmogišką silpnumą, apie kasdienį pavojų ir apie tai, kad nereikia ieškoti blogio tik karo lauke. Tai savotiška sudėtingo, bet aistringo mąstymo treniruotė, iš naujo pasveriant savo pačių vertybes, horizonte ieškant teisingumo taško.

Jauna moteris vyksta į Rytų Ukrainą ieškoti dokumentinės medžiagos apie karą, tačiau ten, pilkojoje zonoje prie sienos, tampa savo ir kitų istorijų įkaite.

Šias istorijas ji išgyvena tarsi kreivų veidrodžių karalystėje, kur šalia yra gėris ir blogis, kur auka ir kankintojas keičiasi vaidmenimis, o meilė tampa praeinanti ir nepagaunama.

Spektaklis, „Blogi keliai“ kuriamas pagal vienos sėkmingiausių ukrainiečių dramaturgės Natali Vorožbit pjesę „Blogi keliai“, pristatančią žiūrovui aktualią ir skaudžią karo temą.

„Tai vienas geriausių tekstų apie karą, nes jis neprognozuoja ateities ir nesistengia mums patikti, jis tiesiog kalba su mumis ir gerbia mūsų „atsakymo erdvę“, tačiau primena apie kiekvieno iš mūsų atsakomybę“, – įsitikinusi teatro vadovė Inesa Pilvelytė.

Spektaklį (kurį iš dalies finansuoja Lietuvos Kultūros taryba) kuria ukrainietė režisierė Tamara Trunova, Kijevo akademinio dramos ir komedijos teatro vyriausioji režisierė.

„Labai džiaugiuosi kūrybiniu etapu, teatru, aktoriais, jūs turite nuostabų teatrą, su nekantrumu laukiu premjeros“, – džiaugiasi režisierė.

T. Trunova – daugelio nacionalinių ir tarptautinių teatro premijų laureatė, vienos iš prestižinių Ukrainos režisierių premijų „Taraso Ševčenkos premijos“ nugalėtoja.

Strateginis teatro rėmėjas

Spektaklį iš dalies finansuoja