Tuoj pakils X tarptautinio teatrų festivalio COM•MEDIA uždanga

Lapkritis Alytuje skirtas teatrui. Tarptautinis jubiliejinis X teatrų festivalis COM•MEDIA plačiai atveria duris teatro mylėtojams. Lapkričio 9 -29 dienomis laukiami visi – nuo mažiausių žiūrovų, kuriems tai gali būti pirmoji patirtis teatre, iki teatro profesionalų. Festivalį pradės trijų dienų teatrinė programa vaikams COM•@,  ją seks naktinių teatrinių įvykių sesija COM•MOON•A ir konkursinė festivalio programa. Kartu su festivaliu vyks ir kiti meniniai įvykiai – VII respublikinio dramaturgų konkurso teatralizuoti pjesių skaitymai ir II teatrinio plakato konkursas.

Spalvinga COM•MEDIA programa

Nerimas ir kova su pasaulį vis dar kamuojančia pandemija tęsiasi, tačiau tarptautinis teatrų festivalis COM•MEDIA rengiasi ir kviečia į gyvus susitikimus. Būdami atsakingi ir saugodami save bei aplinkinius primename, kad festivalio spektaklius gali lankyti, turintieji galimybių pasą. Atsargūs ne tik žiūrovai, atsargūs ir teatrai. Ne visi jie galėjo atvykti, tačiau šių metų programa išties turtinga.

„Teatrų festivalis COM•MEDIA – vienas didžiausių rudens kultūrinių įvykių visame Pietų Lietuvos regione. Pagrindinę festivalio programą sudaro dvylika konkursinių bei vienas uždarymo spektaklis – nuo tradicinės komedijos iki spektaklių su siurrealistinio ir absurdo teatro elementais“,  –  sako teatro direktorė ir festivalio vadovė Inesa Pilvelytė.

Konkursinėje COM•MEDIA programoje dėl geriausio spektaklio, geriausio režisieriaus, geriausio aktoriaus ir aktorės bei publikos prizo varžysis lapkričio 12 d. po lauko pasirodymo festivalį atidarysiantis Valstybinis Šiaulių dramos teatras ir jų spektaklis „Remyga“ (rež. O. Koršunovas). Programą papildys Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklis „Dialogai“ (rež. M. Ivanauskas), Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklis „Panika“ (rež. K. Gudmonaitė,), seniai Alytuje viešėjusio Valstybinio Jaunimo teatro spektaklis  „Urbančičiaus metodas“ (rež. A. Bumšteinas ), Klaipėdos jaunimo teatro kūrybinės komandos sukurtas spektaklis „Žiurkiagalviai“. Lietuvos rusų dramos teatras į festivalį atvežą spektaklį  „Kalniukas“ (rež. L. Surkova), Panevėžio J. Miltinio dramos teatras – „Irano konferenciją“ (rež. A. Špilevoj). Dėl geriausiųjų vardo varžysis Alytaus miesto teatro spektaklis „Ivona, Burgundijos princesė“ (rež. Szabo K. Istvan), Valstybinio Vilniaus mažojo teatro spektaklis „Ką/Stingas“ (rež. M. Vaitiekūnas), „Knygos teatro“ spektaklis „Prabangos“ (A. Veverskis). Festivalio konkursinėje programoje taip pat dalyvauja svečiai iš Sakartvelo Poti Valerian Gunia teatro žiūrovams pristatysiantis spektaklį „Pirosmani“ (rež. E.Matskhonashvili) bei  Ukrainos „Golden Gates“ teatras su spektakliu „Ar mylėjai mane, tėti?“ (rež. Stas Zhyrkov).

Apdovanojimai geriausiems bus įteikti lapkričio 29 dieną vyksiančio festivalio uždarymo metu. Nugalėtojų laukia išskirtiniai menininko Audriaus Janušonio sukurti festivalio COM•MEDIA prizai – cilindrai. Po apdovanojimų ceremonijos žiūrovai pamatys „Labas“ teatro spektaklį „Apie vėles, žemėj klajojančias“.

Pažinimo džiaugsmą dovanos COM•@ 

Pernai negalėjusi „nusileisti“, šiemet COM•@ neaplenks Alytaus. Nors ir blaškoma karantininių naujienų, lapkričio 9 – 11 dienomis teatrinė programa vaikams kvies į šešis spektaklius ir tris kūrybines dirbtuves patiems mažiausiems ir jau paaugusiems vaikams bei paaugliams.

Pirmąjį jaukų ir šiltą, muzikalų ir spalvingą susitikimą su teatru garantuoja Alytaus miesto teatro spektaklis „Ku ku kur tu?“ (rež. G. Latvėnaitė-Glušajeva). Tai spektaklis, skirtas patiems mažiausiems žiūrovams – kūdikiams nuo 2 mėnesių amžiaus iki 2 metų (šiek tiek vyresniam broliukui ar sesutei taip pat bus įdomuJ).  Mieli tėveliai, ateikite ir pamatykite, kiek daug supranta ir jaučia jūsų mažyliai.

Įdomias istorijas šiek tiek vyresniems žiūrovams pasakos spektakliai: „Kaip žvejys ėjo į dangų“ (rež. S. Degutytė,  „Stalo teatras”), muzikinė pasaka „Pabėgimas iš Trepsės namų” (rež. A. Kaniava, „Bardai.LT“), teatro „Žalia varna” spektaklis „Peliukas Antanas“ (rež. A. Čeredaitė). „Labai teatras“ spektaklyje „Siaubo pasakos“ (rež. A. Sunklodaitė) atskleis „daug siaubingai baisių, bet įdomių dalykų“, o tikrų paauglių tikros istorijos atgims Kauno miesto kamerinio teatro spektaklyje „Superherojai“ (rež. L. Vaskova). Nauja ir įdomu bus pamatyti šiuolaikinio cirko spektaklį „Drabužiai ir mes“ (rež. G. Aleksa, „Kanta Company“) bei dalyvauti jų kuriamoje šiuolaikinio cirko edukacijoje „Cirko dirbtuvės“, kur cirko artistai iš Lietuvos, Suomijos ir JAV supažindins su cirko artistų kasdienybe.

Kitose kūrybinėse edukacijose  netruks veiklos. Jose bus sekamos pasakos („Žaidžiame pasaką“, Alytaus miesto teatras), gaminami šaukštai („Atgiję šaukštai“, teatras „Žalia varna”).

Dalis spektaklių bei kūrybinių edukacijų yra įtraukta į Kultūros paso paslaugų rinkinį.

COM•MOON•A „rauna stogą“

Renginys, neturintis analogų Lietuvoje ir netekę girdėti, kad tai vyktų  Europoje, kai per vieną naktį galima gauti tokią milžinišką gero alternatyvaus teatro dozę vieno teatro erdvėje. Šių metų naktinės teatrinių įvykių sesijos programa unikali ir įspūdinga.

„Šiemet COM•MOON•A programa – tikra bomba, vienas už kitą geresni spektakliai, pelnę apdovanojimus tiek nacionaliniuose, tiek tarptautiniuose teatrų festivaliuose. Reikėjo labai pasistengti, dėliojant teatrinės nakties tinklelį, kad šie išskirtiniai renginiai nesidubliuotų laike, nes kai kurių montažo ar demontažo laiko sąnaudos išties didelės. Tikiuosi, tai sklandžiai pavyks, ir žiūrovai gaus koncentruotą labai gero teatro dozę, papildytą koncertais, performansais, kūrybinėmis dirbtuvėmis ir kitais scenos meno gėriais. Todėl labai nuoširdžiai patariu iki kito šeštadienio gerai pailsėti, išsimiegoti ir mėgautis COM•MOON•A“, – sako Alytaus miesto teatro direktorė ir festivalio vadovė Inesa Pilvelytė.

COM•MOON•A programoje – 15 renginių per vieną fantastišką ir patyrimų pilną naktį. Sunku išskirti ką nors ypatingo, nes visi pasirodymai „rauna stogą“.

Unikali galimybė pirmą kartą Alytuje pamatyti Kauno valstybinio lėlių teatro spektaklį „Dievų miškas“ (rež. A. Sunklodaitė). Spektaklis, kuriame naudojamos įvairių rūšių lėlės: stalo, siūtinės, kaukės bei didelės ar net kelių aktorių valdomos lėlės, sukurtas pagal Balio Sruogos memuarinį to paties pavadinimo romaną. Ši nacionalinės literatūros klasika suskambės naujai, kalbanti lėlių teatro kalba šiandien ne ką mažiau aktualia žmogiškumo tema.

Cirko, klounados ir fizinio teatro kūrėja, atlikėja ir tyrėja Giedrė Degutytė, reziduojanti Prancūzijoje, specialiai į šią naktį atvyks pristatyti monospektaklį ,,Apie lanko sukimą”, kuriuo klausia ir atskleidžia, kas atsitinka, kai lanko sukimo ir klounados praktikos persipina?

COM•MOON•A naktyje žiūrovų pamėgtus judesio spektaklius pristatys Kauno šokio teatras „Aura“ ir jų spektaklis „Deginanti trintis“, o provokatyvus „Artūro Areimo teatras“ kaitins jaunųjų teatro mylėtojų emocijas spektaklyje „Hamletmachine“, kuriame žiūrovas verčiamas susidurti su jauno žmogaus, kamuojamo nerimo, prasmės paieškos ir bandymo suvokti save per destruktyvias, ribines patirtis, sąmone.

Į performatyvų poezijos ir muzikos vakarą „Egzilė” kvies teatras  „Atviras ratas“. Jame skambės išeivijos poeto Algimanto Mackaus eilės, lydimos elektroninė muzikos, persmelktos melancholiškų etninių motyvų. Pirmą kartą naktyje dalyvaus Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai su spektakliu „Man 19 metų“. Ji kvies į susitikimą su kino dramaturgais, kurio tikslas –  „mums pamatyti jus, o jums – pamatyti mus; mums – skaityti tekstus, kurie leistų pažinti jūsų reakcijas, o jums – įsižiūrėti ir įsiklausyti“. Dar vienas poetinis susitikimas „CHULIganas“ lauks su Alytaus miesto teatro aktoriumi Tomu  Pukiu.

Pernai negalėję atvykti, šiemet COM•MOON•A naktyje laukiami svečiai iš Rumunijos ir Ukrainos. Pastarieji, „Golden gates“ teatras, atveža politinę groteską – spektaklį „Richard III“, rumunai parodys „Four Attitude Explorer & Nottara Theater“ spektaklį „Nijinsky“.

O kur dar improvizacinės kūrybinės dirbtuvės, kurias ves svečias iš Italijos Matteo Spiazzi bei šokio teatras „Aura“.

Ši naktis be muzikos – neįsivaizduojama! Ypač mėgstama grupė „Velvet“ savo dainas dovanos visiems žiūrovams ir dalyviams,  veiks kino seansai, o ex•kursai ves mažai pažįstamais teatro labirintais.

Lapkričio 13-ąją prasidėjusi kultūrinių lunatikų šventė tęsis nuo 18 val. vakaro iki ankstyvo ryto, o baigsis „Kritiko kiaušiniene“, kai ją ragaudami bei rinkdami geriausią COM•MOON•A spektaklį, kritikos ir vertinimo pipirus barstys nakties teatro mylėtojai, reflektuodami su teatrologais bei jaunimo komisija.

Neabejojame, kad COM•MOON•A pažinimo alkaniems jauniems ir jaunatviškiems, smalsiems, drąsiems, atviriems ir įvairių pojūčių pasiilgusiems žiūrovams, bus gaivus meno gurkšnis niūroką lapkritį.

Ir dar festivalyje COM•MEDIA …

Jūsų lauks ypatingai jaukus, šiltas ir žodį dievinantis vakaras – teatralizuoti geriausių pjesių skaitymai, vyksiantys lapkričio 27 dieną. Komisija jau įvertino VII respublikinio dramaturgų konkurso dalyvių kūrybą ir iš 19 pateiktų komedijos ir jai artimų žanrų kūrinių atrinko 5 geriausius.

„Komisija, kurioje šiemet dirbo dramaturgas Herkus Kunčius, režisierius Albertas Vidžiūnas ir teatrologė Ingrida Ragelskienė, vertindama kūrinius, nežinojo, kas jų autoriai. Juos sužinosime tik skaitymų dieną“, – sako dramaturgų konkurso kuratorė Alma Purvinytė.

Festivalio lankytojai šiemet „gyvai“ pamatys ir II teatrinio plakato konkurso dalyvių atsiųstus darbus. Laimėtojus rinks speciali šio konkurso komisija, o žiūrovai taip pat bus įtraukti į vertinimo procesą.

Bilietai teatro kasoje ir  internetu

Dažnas, užsukdamas į teatro kasą jau žino, ką norės pamatyti, o pasirinkti tikrai yra ką. Visas  festivalio COM•MEDIA, nakties teatre COM•MOON•A, vaikų programos  COM•@ programas galite rasti festivalio interneto svetainėje www.commediafest.com/lt bei www.alytausteatras.lt, sekti Alytaus miesto teatro socialiniame tinkle facebook bei Instagrame.

Bilietus galima įsigyti teatro kasoje bei internetu bilietų pardavimo platformose. Pasidomėkite ir pasinaudokite taikoma nuolaidų sistema.

Norime priminti, jog į VISUS teatrinės nakties COM•MOON•A renginius galioja VIENAS bilietas, kuris vėliau brangs.

Mes jūsų pasiilgome…

Festivalį iš dalies finansuoja

Naujausi įrašai