Festivalio uždarymo vakaras. „TAMOŠIUS BEKEPURIS“

Cezario grupės tautinė pankoratorija pagal Kazio Binkio poemą „Tamošius Bekepuris“
Režisierius: Cezaris Graužinis
Kompozitorė: Ieva Baranauskaitė
Šviesų dailininkas: Rimas Petrauskas
Vaidina: Brigita Arsobaitė, Paulius Čižinauskas, Vilma Raubaitė
Groja: Ieva Baranauskaitė (klavišiniai), Mykolas Baranauskas (mušamieji), Stasys Šalaševičius (saksofonas)
Trukmė: 1 val. 30 min.
Premjera: 2016 m. balandžio mėn.
Bilietai: 10 €.
  • Mokiniams, studentams, senjorams, neįgaliesiems  ir teatro klubo Žalia nariams– 8 €.

Bilietus galite įsigyti teatro kasoje, rezervavimas ir informacija tel. (8 315) 51 709, 8 686 94 849.

Pirmą kartą profesionalioje scenoje pristatomą „Tamošių Bekepurį“ režisavo Lietuvos, Skandinavijos ir Graikijos teatralų įvertintas Cezaris Graužinis.

Naujasis „cezario grupės“ darbas pagal padūkusio autoriaus Kazio Binkio poemą gali sudominti ne tik teatro ar poezijos, bet ir muzikos mylėtojus. Mat spektaklio garso takelis, kurį sukūrė kompozitorė Ieva Baranauskaitė, kiekvieno pasirodymo metu atliekamas gyvai trimis instrumentais (elektroniniu pianinu, saksofonu bei būgnais). Tuo tarpu visą pluoštą poemos veikėjų įkūnija trys aktoriai: Brigita Arsobaitė vaidina moteris ir merginas, Paulius Čižinauskas lenda į Tamošiaus kailinius, o Auksinio scenos kryžiaus laureatė Vilma Raubaitė imasi vyriškų vaidmenų.

Kūrinyje kalbama apie vedybinio morčiaus apimtus Lietuvos gyventojus ir jų apsuptyje sau vietos ieškantį „netekėjusį“ vyruką Tomą. Gavęs „lyg jausmą tokį“ gražuolei Onutei, jis siekia jos rankos, tačiau savo koją čia ima kaišioti atkaklioji Elzbieta. Svarstydamas, kurią pasirinkti, Tomas nejučia eina pasitikti savo likimo…

Visas peripetijas spektaklio kūrėjai vaizduoja, nepagailėdami humoro bei ironijos. Šio naujo scenos kūrinio žanrą režisierius C. Graužinis pavadino folklorine pankoratorija. Premjera kviečia žiūrovus naujomis akimis pažvelgti į spalvingą mūsų tautos charakterį.