COM•@|„PELIUKAS ANTANAS“

Teatro „Žalia varna“ spektaklis vaikams
Pjesės autorė, režisierė ir aktorė: Aurelija Čeredaitė
Kompozitorius ir atlikėjas: Arnoldas Gurinavičius
Trukmė: 1 val. 20 min.
Premjera: 2001 m.
Bilietai: 5 €

Bilietai teatro kasoje.

Spektaklis sumanytas kaip lėlių teatro bei teatro pamoka. Premjera įvyko 2001 m. „Panevėžio Vežimo teatro“ festivalyje „Lagaminas“. Pagrindinė dekoracija – senas lagaminas, o lėlės – virtuvės reikmenys: šluostė ir šluota, kurie atgyja žiūrovų akyse. Spektaklis prasideda delniukų pasaka, nes ranka – taip pat gali būti lėle. Mažas peliukas dar visai naivus ir ieško draugų. Draugauti su juo atsisako Gaidys, nes labai užsiėmęs, Varlė, nes jis nemoka kurkti, bet mielai sutinka Katinas Pruncė, ketindamas peliuką praryti. Ežiukas, taikliu spyglio dūriu beda katinui į nosį išgelbsti draugą. Abu repuodami keliauja ieškoti nuotykių ir suranda našlaitį peliuką. Peliukas Antanas pakviečia našlaitį  pas savo senelę. Peliukas Antanas nori nustebinti pasaulį ir jam padeda Fantazija bei spalvos. Po spektaklio vyks kūrybinės dirbtuvės: vaikai kartu su spektaklio kūrėja Aurelija Čeredaitė gamins lėles iš šaukštų.

2003 m. spektaklis apdovanotas už geriausią režisūrą Alytaus teatro festivalyje „Aitvaras“, tuo pačiu pavadinimu išleistas metinis leidinys.  2008 m. Aurelija Čeredaitė tarptautiniame festivalyje Armėnijoje „Pasakų dienos” pelnė geriausios lėlininkės apdovanojimą.

Po spektaklio žiūrovų laukia edukacija „ATGIJĘ ŠAUKŠTAI“ 

Autoriniame Aurelijos Čeredėjevaitės spektaklyje „Peliukas Antanas” yra net keletas kūrybinių dirbtuvių „Atgiję šaukštai” idėjų. Viena pirmųjų – lėlių iš šaukštų gamyba.

Spektaklio metu du personažai: karalius ir karalienė aprengiami žiūrovų akivaizdoje, o po spektaklio vaikai patys išmoks pasigaminti lėles iš šaukštų.

 Priemonės – labai paprastos, jas galite rasti savo namuose: (neįprasta priemonė – dvipusė lipni juosta), šaukštai, markeriai, žirklės, popierinės servetėlės arba krepinis popierius (vyresniems medžiagų atraižos, siūlas ir adatos), lipni juosta, orakalo atraižos. Plaukų gamybai: stori siūlai, kailiukų atraižos dvipusė lipni juosta (plaukams tvirtinti).

Eiga: Pagalvojame, kokios norime lėlės, o tuomet markeriu nupaišome šaukštui veidelį. Iš siūlų ar kailiuko padarome šaukštui – lėlei  šukuoseną ir dvipusės lipnios juostos pagalba ją pritvirtiname.

Pagaminame rūbą: apsiaustą ar sijoną ir papuošiame jį.

Mokomės su lėle pasakyti savo vardą, kalbėti ar vaidinti trumpas scenas.

Spektaklis ir edukacija įtraukti į Kultūros paso paslaugų rinkinį.

Dalyvavimas renginyje tik su galimybių pasu (vaikams iki 16 m. GP nėra būtinas, užtenka amžių patvirtinančio dokumento).

Renginyje bus fotografuojama, filmuojama, todėl informuojame, kad Jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar žiniasklaidos priemonėse.

Žiūrovų prašome laikytis saugumo reikalavimų:

  • Naudoti rankų antiseptikus (dezinfekavimo priemones), užtikrinant rankų higieną, jei nėra galimybės dažnai plauti rankų su muilu ir vandeniu;
  • Laikytis saugaus ne mažesnio nei 1 metro atstumo nuo kitų žmonių;
  • Dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, ypač tose vietose, kur nėra galimybės išlaikyti saugaus atstumo nuo kitų asmenų, ir vietose, kuriose sutinkami žmonės, su kuriais įprastai nebendraujama;
  • Laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę);
  • Turinčius ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių prašome nevykti į renginius.