Pirmą kartą „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatų šokio spektaklis Alytuje

Šeiko šokio teatro spektaklis „Aside“ Alytaus miesto teatre jau vasario 13 d.

Spektaklio  kūrėjai ir atlikėjai Gintarė Marija Ščavinskaitė ir Niels Claes 2017 m. apdovanoti „Auksiniu scenos kryžiumi“  „Metų šokėjo“ kategorijoje ir nominuoti kaip „Metų choreografai“.  „Aside“ yra pirmas jaunų menininkų bendras kūrybinis darbas ir iškart įvertintas aukščiausiu šalies teatro apdovanojimu.

Spektaklyje kalbama apie siekį atrasti, pažinti ir priimti save, bei šią kelionę lydinčią baimę būti atstumtu. Kas vyksta atskirtojo pasaulyje ir kas nutinka, kai pagaliau susitinki ir priimi save? „Esame linkę pamiršti, jog kiekviena istorija – daugiabriaunė ir nėra vieno teisingo kelio ar atsakymo. „Kitokiems“ žmonėms dažnai nesuteikiame galimybės būti suprastiems. Nesvarbu, ar kalbame apie odos spalvą, seksualinę orientaciją, negalią, lyčių skirtumus ar kilmės vietą – visi norime rasti savo vietą visuomenėje, – sako spektaklio kūrėjai.

Šokėjai spektaklio medžiagą audžia iš asmeninių patirčių ir opių socialinių temų, todėl kūrinys patraukia intymia atmosfera, kuri verčia žiūrovus kvėpuoti vienu ritmu. Ši dviguba perspektyva kuria betarpišką santykį su žiūrovu ir atveria bendražmogiškas santykių kūrimo pastangas. „Kas labiausiai pakeri spektaklyje, tai dviejų žmonių vienas kito jutimas ir pasitikėjimas, švelnumas ir girdėjimas. Šios savybės šiais laikais retos scenoje, jas pamačius natūraliai perteiktas, apstulbsti.“ – įspūdžiais po premjeros dalinasi rašytoja, kultūros apžvalgininkė Sondra Simana.

aside2

Spektaklyje skamba šiuolaikinė elektroninė muzika, kurią sudėliojo kylantis Lietuvos muzikos kūrėjas Andrius Stakelė, o atlikėjų kostiumus kūrė latvių aukštosios gatvės mados prekės ženklas, sparčiai populiarėjantis Baltijos šalyse ir pasaulyje – „One Wolf“. Abiems lytims skirti „unisex“ ir miesto gyvenimo įkvėpti šokėjų kostiumai, organiškai papildė spektaklio idėją, kviečiančią nulupti stereotipus ir pažvelgti į mus praturtinančias, o ne skaldančias skirtybes.

Šokio spektaklis „Aside“ – jaunųjų kūrėjų platformos Šeiko šokio teatre vaisius. Ilgametė investicija į jaunus choreografus ir šokėjus, suteikiant jiems galimybes įgyvendinti savo idėjas, atsiperka. Darbai palankiai sutinkami kritikų, nominuojami ir apdovanojami. Spektaklis buvo palankiai sutiktas Klaipėdos, Kauno, Vilniaus, Kretingos ir Šiaulių auditorijų, o dabar kūrėjai kviečia savo debiutą įvertinti ir Alytaus žiūrovus.

Aside. Photo Eglė Sabaliauskaitė1

Naujausi įrašai