Gyvenimas kaip foto akimirka: Zenonas Bulgakovas

85-eri. Tokius gyvenimo metus gegužės 24-ąją dieną būtų pasitikęs daugeliui alytiškių puikiai pažįstamas, dažno su šypsena ar nuoširdžiu žodžiu palydėtas fotomenininkas, Alytaus miesto garbės pilietis Zenonas Bulgakovas. Alytaus miesto teatras ir Jurgio Kunčino biblioteka kviečia Jus į renginius, skirtus Garbės piliečiui Zenonui Bulgakovui atminti, kuris šiais metais būtų minėjęs 85-ąjį jubiliejų.

 

Visu savo gyvenimu ir kūryba rodęs ištikimybę savo miestui, čionykščių taikliai pramintas Alytaus fotometraštininku, Zenonas Bulgakovas paliko įspūdingą savo kūrybinių darbų kraitį. Nors Zenonas visiems labiau žinomas ir pažįstamas kaip profesionalus fotomenininkas, tačiau alytiškius visada labai traukė ir kita menininko pusė – tapybiškoji, kuri jo gyvenime atsirado gerokai anksčiau, nei meninė fotografija. Tapė iki pat paskutinių savo gyvenimo dienų. Kaip pastebi jo žmona Giedrė, jei ne fotografija, Zenonas būtų buvęs puikus atminties institucijų darbuotojas – tiek archyvo, tiek muziejaus, tiek bibliotekos, kadangi iš prigimties buvo labai kruopštus ir pedantiškas – tikras „krapštukas“.

 

Gegužės 25 d. 18 val. „Namai suARTina“. Sienų tapybos darbų vernisažas – teatralizuota ekskursija, Vilniaus g. 5 – Vilties g. 4 – Šaltinių g. 2. (renginys nemokamas)

Jau greitai net penkių Alytaus pastatų sienos nusidažys ryškiomis spalvomis, o svarbiausia – įprasmins pastatų ir miesto gyvenimo istoriją. Atrinkti net penki pastatai kurie, dėka antrą kartą vykstančios inciatyvos „Namai suARTina“, prabils mūsų miesto kalba. Z. Bulgakovo atminimą įamžinsime ant namo, kuriame gyveno fotomenininkas, sienos – Vilties g. 4. Gegužės 25 d. 18 val. vyks sienų tapybos darbų vernisažas – teatralizuota ekskursija, skirta Z. Bulgakovo jubiliejui. Vilniaus g. 5 – Vilties g. 4 – Šaltinių g. 2.

 

Gegužės 30 d. 17.30 val. Atsiminimų vakaras „Gyvenimas kaip foto akimirka“ Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje, Seirijų g. 2 (renginys nemokamas)

Jautriame pasibuvime Z. Bulgakovo kūrybinės asmenybės polius tyrinės dailėtyrininkė dr. Margarita Janušonienė, kolegiškais prisiminimais dalinsis fotografė Zita Stankevičienė, seni draugai, artimi bičiuliai ir visi norintys. Visose bibliotekos erdvėse bus eksponuojamos Zenono Bulgakovo fotografijos, tapybos darbai, specialiai atrinkti iš itin turtingo jo kūrybinio bagažo.

 

Gegužės 31 d. 19 val. Terasa teATRAS ’k – svaigus muzikos, poezijos, kino ir skonių vakaras. Meno kūrinių aukcionas, skirtas Z. Bulgakovo atminimo įamžinimui.  Alytaus miesto teatro stogo terasa (įėjimas iš kiemo pusės). Bilietai: kakava.lt/pirkti-bilietus/8122/15000

Pirmasis stogą raunantis renginys ant Alytaus miesto TEATRO stogo pradeda naują unikalių renginių ciklą. Terasa teATRAS’ k – svaigus muzikos, poezijos, kino ir skonių vakaras, kuriame degustuosime ne tik profesionalių džiazo atlikėjų Tado ir Agnės Pasaravičių muziką, aktoriaus Tomo Pukio skaitomas eiles, išskirtinio skonio Alytaus rajone gaminamus „Miella vyninė“ vynus bei šefų specialiai jam sukurtas skaniąsias brusketas, bet ir turėsite unikalią galimybę aukcione įsigyti alytiškio, menininko, fotografo a. a. Zenono Bulgakovo bei jo draugų – Alytaus menininkų – darbų, taip prisidėdami prie jo atminimo įamžinimo. Proto jėgas išbandysime Kahoot žaidime, o mėgstančių ilgiau naktinėti, lauks ir naktinis kino seansas.

Pasinerk į degustaciją ir ATRAS’ k: vakaro jausmus, skonius, garsus ir kvapus, o svarbiausia – gerumą ir bendrumą, kuris užgniauš kvapą nuo pat pirmos minutės ir nukels į naktinio gyvenimo šurmulį jaukioje ir stogą raunančioje terasoje. Susitinkame degustuoti gaivų vėjo dvelksmą vakarėjančio miesto fone. Durys atidaromos 19 val. Renginio pradžia 19.15 val. Renginio trukmė (iki 24 val.).

Naujausi įrašai