Galbūt Tu nori SIENOS, alsuojančios Gyvenimu?

Galbūt Tu nori SIENOS, alsuojančios Gyvenimu?

Savo meilę A L Y T U I galime išreikšti įvairiais būdais, tačiau kam sukti galvą KAIP, jeigu yra pasiūlymas – papuoškite savo namų, verslo ar bendruomenės pastato sieną neofreska, kurią sukurs profesionalūs sieninės tapybos menininkai. Pilkos ir nuobodžios sienos jau dėl antrą kartą vykstančios inciatyvos „Namai suARTina“ nusidažys ryškiomis spalvomis, o svarbiausia – įprasmins pastatų ir miesto gyvenimo istoriją.  

Toliau tęsiame gatvės galeriją, suteikiant miesto veidui daugiau spalvų, vizualių akcentų, kartu supažindinant miestelėnus bei miesto svečius su miesto istorija. Jeigu mes mylėsime savo miestą, tikėtina, jog ir svečių dėmesio sulauksime daugiau, sieninė tapyba pagyvins ir miestovaizdį. Iniciatyvos dėka kuriamas kultūrinis, lankytinas objektas po atviru dangumi.

Šiuo tikslu pirmiausia bus atrenkami 3–4 tinkami pastatai. Informaciją apie čia vykusią veiklą, darbuotojus ar gyventojus, įdomius tuose namuose nutikusius viešuosius ar privačius įvykius rinks istorikai, į šį procesą įtraukdami vietines bendruomenes.
„Jau dabar yra gautas namo, kuriame gyveno žymus Alytaus fotomenininkas Zenonas Bulgakovas, bendruomenės prašymas sienų tapybos darbu įamžinti čia kūrusio menininko atminimą. Drauge su miestelėnais istorikai bei miesto teatralai (vėliau sukursiantys sceninius pastatų istorijų eskizus) analizuos surinktas istorines situacijas, studijuos jų vidinę logiką sąveikoje tarp urbanistikos, žmonių, praeities, dabarties ir ateities. Juk namai – tai ne vien tam tikra fizinė vieta, kur žmonės gyvena, ne vien materiali aplinka. Namai – tai moralinė vieta, asmeninės tapatybės pamatas, leidžiantis mums orientuotis pasaulyje“, – pasakoja iniciatyvos kūrėjai.

Gegužės mėnesį bus surengta kūrybinė stovykla-festivalis, kurio metu kiekvienas profesionalus sieninės tapybos menininkas kartu su naujai susiformavusia vietos savanorių-vizualiojo meno atstovų grupe per 7 dienas pagal išankstinį eskizą, suderintą su miesto urbanistikos specialistais, įgyvendins sienos tapybos meno kūrinį. Festivalio metu vyks diskusijos miesto įvaizdžio kūrimo temomis, analizuojant lokalias socialines, kultūrines, pilietines problemas. Paskutinę festivalio dieną įvyks gatvės galerijos parodos „Namai suARTina“ vernisažas.
Alytus galės pelnytai didžiuotis, kadangi visi sienų tapybos darbai mūsų miesto bus sužymėti QR kodais ir sukurtas maršrutas-žemėlapis, leidžiantis miestą pažinti skirtingais pjūviais, atspindint gyvą Alytaus istoriją, architektūrą, kultūrą, istorines asmenybes, gatvės meną ir pan.

Kiekvienam objektui pristatyti bus sukurtas audiogidas – patrauklūs aktorių įgarsinti tekstai, pristatantys jų istoriją ne matematinės informacijos gausa, o miesto praeitį perteikiant gyvai ir įdomiai.
Projektą organizuoja Alytaus miesto teatras ir Alytaus miesto savivaldybė, iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Jeigu jus sudomino GALIMYBĖ papuošti savo namų, verslo ar bendruomenės pastato SIENĄ neofreskomis – maloniai kviečiame susisiekti su Alytaus miesto teatro Komunikacijos vadove
Indre Mikelionyte-Pranculevičiene (tel. +370 616 23450, el. p. komunikacija@alytausteatras.lt).

Naujausi įrašai