COM•MOON•A kalba aštriai ir buria bendruomenę

Alytaus miesto teatre pralėkė jaunatviškai energinga COM•MOON•A naktis. Antroji naktis teatre buvo gausi įvykių, o joje apsilankė šimtai žiūrovų iš įvairių Lietuvos miestų: Alytaus Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Marijampolės, Kelmės, Varėnos ir kt.

Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė pasidžiaugė, kad naktyje „sutilpo“ bene 30 įvairių renginių ir reiškinių ir į ją atėjo tikslinė auditorija. „Šiemet atėjo žmonės, kurie žinojo, kur atėjo ir ką nori pamatyti. Tiesa, kartais žiūrovų galimybes ribojo teatro erdvės, ne visi norintys sutilpo į sales ar rūsio erdves“.

Per vieną naktį žiūrovai galėjo pamatyti aštuonis drąsius ir provokatyvius spektaklius. Klaipėdos jaunimo teatras,“No Theatre“, Artūro Areimos teatras, „Teatronas“, Marius Pinigis, „Apeirono“, Oskaro Koršunovo teatras bei festivalio šeimininkai spektakliuose kalbėjo aštriai ir aštriomis temomis.

COM•MOON•A, manau, yra įdomi ir reikšminga bent keliais aspektais. Pirma, sveikintina iniciatyva po teatro stogu bent vienai nakčiai suburti bene jautriausią visuomenės grupę – paauglius ir jaunimą, siūlant išsamią ir įvairialypę meninių, kultūrinių ir edukacinių renginių programą. Antra, festivalio organizatorių sudarytos vienos nakties teatrų festivalio programos teminė ašis aktualizuoja jautrias jaunajai visuomenės daliai problemas, susijusias su saviraiškos laisve, tapatybės paieškomis pereinant iš paauglių pasaulio į savarankišką suaugusiųjų pasaulį, kitoniškumu ir skirtingomis jo raiškos formomis nūdienos mūsų šalies sociokultūrinėje tikrovėje. Trečia, tai puikia proga susipažinti su drąsiausiais ir ekscentriškiausiais Lietuvos jaunojo teatro kūrybiniais ieškojimais”, – mintimis po nakties įvykių sesijos COM•MOON•A dalijosi antrus metus joje dalyvaujantis teatro kritikas bei dramaturgas Andrius Jevsejevas.

Pirmą kartą geriausią COM•MOON•A nakties spektaklį rinko speciali jaunimo komisija. Teatrui neabejingi Gabija, Irmantas, Kamilė, Julija, Lukas po paskutinio nakties renginio „Kritiko kiaušinienės“ bei diskusijų su A. Jevsejevu priėmė verdiktą. Intriga bus išlaikyta ir geriausias COM•MOON•A spektaklis bus paskelbtas ir apdovanotas festivalio uždarymo vakarą, lapkričio 25 d.

"Kritiko kiaušinienė":  jaunoji komisija Kamilė,  Julija, teatro kritikas A. Jevsejevas, Gabija, moderatorė V. Grišmanauskienė, Lukas,  Irmantas. Nuotr. Miško Motė

„Kritiko kiaušinienė“: jaunoji komisija Kamilė, Julija, teatro kritikas A. Jevsejevas, Gabija, moderatorė V. Grišmanauskienė, Lukas, Irmantas. Nuotr. Miško Motė

Teatro kritikas A. Jevsejevas mano, kad „būtent toks intensyvus ir koncentruotas pažinties su jaunuoju ir aktualiuoju teatru formatas yra savaime vertingas, nes suteikia galimybę atskirus scenos meno kūrinius įvertinti kiek platesniame jaunosios kartos teatrinės kalbos paieškų kontekste“.

Išdrąsėjusi publika šiemet užplūdo ne tik sales, kur buvo rodomi spektakliai, bet ir kitas teatro erdves, kur vyko kūrybinės dirbtuvės. Smalsūs nakties bendruomenės nariai dalyvavo „Teatrono“ teatro kūrybinėse dirbtuvėse „Devising& Positioninig” bei dirbo su Scott Johnson.. „Tokios skirtingos amžiaus grupės ir taip aktyviai įsitraukė į veiklą. Buvo tiesiog nuostabu“, – kalbėjo kūrybinių dirbtuvių lektorius S. Johnson, dirbantis ir kuriantis įvairiose pasaulio šalyse.

Naktyje netrūko muzikos. Roko veteranai BIX, juokavo, jog Alytuje buvo praeitame šimtmetyje, tačiau ir ilga pertrauka nesutrukdė „pakelti“ žiūrovų iš patogių teatro kėdžių. O grupės „jauti“ gerbėjai sulaukė ryto dar pilni energijos.

COM•MOON•A turbūt vienas unikaliausių renginių jaunimui (ir ne tik) Alytuje. Tai ir puiki galimybė pajausti, užuosti, pamatyti, išgirsti teatrą „iš vidaus“, – įspūdžiais dalijosi nakties dalyvė Dovilė. Jis toks tapo kartu su visa teatro, savanorių ir nakties dalyvių bei atlikėjų bendruomene.

Commoona (118)

Naujausi įrašai