„TYLI NAKTIS“

„TYLI NAKTIS“

Vienos dalies spektaklis pagal Haroldo Miulerio kūrinį „Tyli naktis“
Režisierius: Robertas Šarknickas
Režisieriaus asistenė: Alma Purvinytė
Scenografijos autorė ir kostiumų dailininkė: Neringa Keršulytė
Kompozitorius: Arvydas Mikalauskas
Vaidina: Doloresa Kazragytė, Robertas Šarknickas, Vidas Vaškius
Iš vokiečių kalbos išvertė: Teodoras Četrauskas
Trukmė: 1 val. 30 min.
Premjera: 2016 m. kovo 23 d.
Robertas Šarknickas: Ir per bėgančias ašaras galima įžvelgti pasaulio grožį…

Spektaklis  tai neišvengiamas senelių namuose gyvenančios motinos ir jos aplankyti atvykusio sūnaus pokalbis, kurio metu atsiskleidžia jų gyvenimo detalės, santykiai ir nuoskaudos.

– Per Kalėdas kiekvienas nori būti namie. O kodėl? Kad tai meilės, šeimos šventė… Kas atsitiko, sūnau? Ko tu tyli?… Aš tikrai dar labai judri. Man dar nereikėtų čia būti. Tiktai plaukai mane sendina…

Spektaklis skatina ieškoti atsakymų į kiekvienam iš mūsų aktualius klausimus: kodėl susvetimėja artimiausi žmonės? Kokios praeities ar dabarties klaidos tai lemia? Kodėl prigimtinis vaiko ir motinos ryšys, kuris yra bene gražiausia gamtos dovana, kartais tampa našta? Ar gali tarpusavio santykiai nuspėti mūsų ateitį?

– Aš tau noriu pasakyti svarbų dalyką. Niekada neik į senelių namus/prieglaudą, sūnau, kai ateis tau laikas. Tai mirtis…

Pagrindinį motinos vaidmenį kuria  teatro ir kino legenda Doloresa Kazragytė – stipraus energetinio lauko talentinga aktorė, temperamentinga, tiesi ir atvira. Spektaklio režisierius – Robertas Šarknickas. Jis sukūrė ir pagrindinio veikėjo, sūnaus Vernerio, vaidmenį.