Teatrų festivalis Alytuje COM MEDIA

„KAS PASAULY G(A)RAŽIAUSIA?“

Stalo teatro muzikinis da-da-darbo spektaklis visai šeimai
Idėjos autorės: Saulė Degutytė, Snieguolė Dikčiūtė
Pjesės autorė: Violeta Šoblinskaitė-Aleksa
Kompozitorė, atlikėja: Snieguolė Dikčiūtė
Režisierė, scenografė, aktorė: Saulė Degutytė
Šviesų dailininkas: Simas Racevičius
Videopamokėlių autorius: Kęstutis Urbonas
Princas: Valdas Klemanskis
Trukmė: 1 val.
Premjera: 2016 m. gegužės 26 d.
Bilietai: 4 €.

Rekomenduojama vaikams nuo 6 metų.

Bilietus galite įsigyti teatro kasoje, rezervavimas ir informacija tel. (8 315) 51 709, 8 686 94 849.

Spektaklyje „Kas pasauly g(a)ražiausia?“ pasaka „Snieguolė ir septyni nykštukai“ perkeliama į garažą. Pasitelkusi įvairius tokiose vietose randamus objektus, pasaką seka aktorė Saulė Degutytė.

Tai – dadaistinio stiliaus spektaklis, kuriame žodis (pjesę rašė Violeta Šoblinskaitė-Aleksa) interpretuojamas priešingai. Prancūziškai dada – tai žaislinis arkliukas. Taigi, spektaklyje mažieji žiūrovai skatinami žaisti kartu su aktore bei pastebėti neatitikimus tarp žodžių ir veiksmų, pavyzdžiui, kai tvarkantis mėtomi daiktai, o apie nuodus kalbama saldžiai.

Kaip įprasta Stalo teatre, pasakojimui yra pasitelkiami įvairūs daiktai, o septynis nykštukus spektaklyje atstovaus grąžtas, plaktukas, pjūklas, kirvis, replės bei kiti garažo įrankiai. Todėl tikimasi, kad mergaičių pamėgta pasaka bus įdomi ir berniukams.

Šiais laikais vaikai vis mažiau mato suaugusius, kurie darbą dirba meistraudami rankomis. Siekiant užpildyti šią spragą į „Kas pasauly g(a)ražiausia?“ audinį įpintos ir videopamokėlės, kaip galima dirbti įvairius darbus. Galbūt tai paskatins mažuosius išmėginti tėčių pasauliui priklausančius daiktus.

Spektaklyje daug garažo įrankiais gyvai išgaunamų garsų, scenoje papildančių atliekamo darbo įspūdį, o kiekvienam pagrindiniam veikėjui suteikiančių jo asmeninį garsą. Greta skamba ir gyvai atliekama elektroninė triukšmo (angl. noise) stilistikos muzika, scenoje kurianti emocinį lauką, mat spektaklio kūrėjos septynių nykštukų idėją papildė septyniomis emocijomis ir septyniomis savaitės dienomis.

Strateginis teatro rėmėjas

Festivalį iš dalies finansuoja