VKT_anna_500x500_BLT

„KAI ŽMONĖS VAIDINO DIEVĄ!..“

Vilniaus kamerinio teatro tragikomedija. Vienos mergaitės istorija pagal F. Goodrich, A. Hacketto ir V. Kesselmano pjesę „Anos Frank dienoraštis“. Istorija žmogiškumui ir meilei atminti.
Režisieriai: Alicia Gian (JAV), Marius Mačiulis
Scenografas: Virgis Malčius
Kostiumų dailininkė: Indrė Budreckytė
Iš anglų kalbos vertė: Marius Mačiulis
Garso režisierė: Deimantė Ponelytė
Šviesa: Maksim Semionov
Vaidina: Ana Frank - Sima Tarvydaitė, Otto Frankas - Ridas Jasiulionis, Edita Frank - Vaiva Markelytė, Margo - Indrė Jaraitė / Marta Lipčienė / Inga Šepetkaitė, Petronela van Dan - Žana Jablonskytė, Hermanas van Danas - Tadas Gudaitis, Pėteris - Paulius Valaskevičius, Diuselis - Jonas Braškys/Vaidas Lengvinas, Mipė - Renata Kutinaitė/Dalia Morozovaitė
Trukmė: 2 val. 30 min.
Bilietai: 9 €, 10 €.

Bilietus galite įsigyti bilietai.lt ir teatro kasoje, rezervavimas ir informacija tel. (8 315) 51 709, 8 686 94 849.

„Kai žmonės vaidino Dievą!..“ – sukrečianti žydų genocido istorijos dalelė, patirta ir įamžinta trylikametės mergaitės. Tačiau tai pasakojimas pirmiausia apie paprasčiausios gyvenimo kasdienybės ilgesį visuotinės baimės fone. Apie viltį, meilę ir mirtį. Apie siaubą ir skausmą, kurį karo metais teko išgyventi įvairių tautų žmonėms. A. Frank istorija – ypatinga, kartu ir viena iš daugybės.
1942-iais Ana savo dienoraštyje rašė: „Man atrodo, kad trylikametės mergaitės pamąstymai bus niekam neįdomūs.“ Ji klydo. Jaunos žydaitės dienoraštis, rašytas Antrojo pasaulinio karo metais, buvo išverstas į 60 skirtingų kalbų, pagal jį sukurta keletas kino filmų, statomi spektakliai.
XX amžiuje naciai taip įsijautė į dievų vaidmenį, kad jie nusprendė, jog vieni žmonės gali gyventi, o kiti – turi mirti, ir šį dievišką planą uoliai vykdė. A. Frank ir dar septyni „neverti gyventi“ žydai dvejus metus slapstėsi palėpėje įrengtoje slėptuvėje Amsterdame. Vaidinusieji dievus juos surado likus mėnesiui iki išvadavimo…